23. Květen 2019 - 09:53

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - zxretrosoft

Stran: [1] 2 3
1
Všeobecná diskuse / Budoucnost fora
« kdy: 17. Květen 2015 - 18:55 »
Tak se nechci úplně dotknout kuřího oka, ale přece jen by mě zajímalo, jakou budoucnost tohle forum bude mít. Po úspěchu Oldcompu nevím... Diskuze jsou i přímo na Textovky.cz pod textovkama.

Každopádně tohle je vzhledem nejhezčí a nejlepší forum, co jsem viděl. Strašně mám rád tenhle editor, ten font, přehlednost. To se prostě s těmi fory phpBB nedá vůbec srovnat.

Byl bych rád, kdyby sem chodilo víc lidí, ale přiznávám, že i já už jsem sporadický návštěvník...  :(

2
Programování / PureBASIC
« kdy: 26. Duben 2013 - 22:13 »
Pro všechny, kdo touží programovat na basicovské bázi a hledají něco víc.

Obětoval jsem se  :) a koupil za cca 2000 Kč (79 €) kompiler PureBASICu.

http://www.purebasic.com/

Musím říct, že jsem zatím unešen. Nic lepšího člověk za svůj život hned tak nevidí. Dostanete za tu cenu perfektní editor, form editor, veškeré nástroje, knihovny, ukázky atd., a to vše daleko efektivnější, přívětivější a lepší než např. Visual Studio, které se pohybuje na cca 15000 Kč. Navíc nemusíte instalovat 10 věcí (kde stejně nevíte k čemu je 8 z nich), všechno je v jednom docela malinkatém balíku. Nechybí podpora ASM a spousta dalších vychytávek.
Zatím si tedy zvykám na trošku rozdílnou logiku grafických výstupů, pořád jsem nepochopil nějaké "podstatné drobnosti" a smířit se musíte taky s určitou hybriditou mezi Basicem, Pascalem a C++ a možná i jinými jazyky.

Kdo je zvyklý na Basic a vyhovuje mu, rozhodně doporučuji, stojí to za to!  8)

3
Programování / Amiga OCTAMED soundstudio
« kdy: 15. Prosinec 2012 - 17:00 »
Ahoj,

rád bych zkusil udělat nějakou hudbu a chtěl jsem ji udělat na Amize, konkrétně v OCTAMEDu nebo v PROTRACKERu. Oba jsou to velmi známé hudební programy na Amize, ale potřeboval bych stáhnout nějaké nástroje. Bohužel jsem nikde nic dosud nenašel a nechce se mi věřit, že by nějaké packy se samply neexistovaly... Nemáte to někdo náhodou ještě doma?  :)

4
ZX Spectrum / Saboteur 3
« kdy: 29. Červenec 2011 - 12:22 »
Tak jsem zase po nějakém čase uhrál jednu textovku, tentokrát se zajímavým názvem Saboteur 3. Byla už to o ní krátká zmínka v souvislosti se Sam Coupé:

http://textovky.panprase.cz/index.php?topic=125.msg1020#msg1020

Nevím, zda existuje také přímo pro Sam Coupé nebo zda byla na SC jen spustitelná jakožto textovka ZX.

Každopádně je to pěkná, relativně vydařená hra ze školního prostředí. Vtipem nehýří, ale některé vtipné momentky se najdou (např. když vás chytne při krádeži v tělocvičně prof. Drejn a řve, že minulý týden si přišla jedna žákyně vypůjčit kozy a dosud je nevrátila  ;D). Na můj vkus mohla být však rozsáhlejší a složitější - dá se vyřešit dost rychle (viz mapka).
Úkoly jsou logické, vše do sebe tak nějak zapadá (některé věci vás mohou zmást). Zajímavé je, že se určité věci objevují ve hře teprve až když něco uděláte ap. Textovka je na čas včetně posledního odpočítávání 3 minut od chvíle, kdy umístíte bombu. Čas vás prožene, není tu ale vůbec na škodu a dodává krátké, méně složité hře dynamiku.

5
Atari XE/XL / Lví srdce
« kdy: 22. Březen 2011 - 22:33 »
Tak jsem se vehementně pustil do této pěkné textovky, ale dává mi fakt zabrat  :'(
Zajímavé je, že se dá přejíždět metrem mezi těmi dvěma stanicemi, nicméně je tam hodně podivných věcí, které vypadají na první pohled banálně, ale časem vám dojde, že k něčemu jsou... Vím rámcově, co mám udělat a co se asi tak stane, ale nevím přesně jak to udělat.
Zatím jsem se zasekl, těžko říct v jaké fázi, zdá se, že rozkreslené to mám relativně celé, ale je to komplikované.
Předmětů můžete nést nejvíce 6 (ve výjimečných případech 7), takže se nedá naplno experimentovat (což je ostatně taky dobře).

Zkoušel to už někdo?  ::)

6
O emulátorech všeobecně / Sam Coupé - save
« kdy: 15. Březen 2011 - 12:33 »
Pročítal jsem diskuze u textovek Sam Coupé, ale vypadá to, že jste to nakonec nedořešili...  ::)
Dá se tedy z emulátoru SimCoupé uložit nějaký ten "snapshot"? Mně se to zatím nepodařilo, a podle všeho ti, kteří hráli Zuby ve tmě, hru dohráli bez ukládání snapshotů, nebo ne?  ::)

7
ZX Spectrum / System 15000
« kdy: 27. Únor 2011 - 22:07 »
Když jsem se dozvěděl, že František Fuka udělal svůj Podraz 3 podle téhle hry (viz http://www.textovky.cz/clanky/rozhovor-s-frantiskem-fukou-podraz-indiana-jones/), chtěl jsem si jí zahrát.

Jenže nechápu začátek, žádná zpráva do pacu mi nepřijde (jako v Podrazu 3), a tudíž neznám žádné výchozí číslo, na které bych mohl zavolat. Nezkoušel tuhle hru už někdo náhodou?  ::)

8
O emulátorech všeobecně / Emulátor PMD
« kdy: 13. Říjen 2010 - 15:29 »
Možná se zeptám trochu blbě, protože PMD-čka jsem zažil akorát ve svazarmu a doma jsem ho nikdy neměl. Ale přece jen, na čem se dá PMD dnes nejlíp emulovat?
Existuje taky nějaká lepší textovka pro PMD?  ::)

9
Amiga / Alice in Zombieland
« kdy: 12. Říjen 2010 - 21:41 »
Na základě doporučení z http://www.textovky.cz/recenze/alice-in-zombieland/ jsem si chtěl rozehrát tuhle na pohled příjemně vypadající textovku. Ale zřejmě nevím, jak na slovník.

Jak mám např. prozkoumat ten podivný kámen v lese? Podle help to má jít příkazem proz, ale žádná varianta mi nefunguje: proz kam, proz kamen, proz div, proz div kam, proz divny kamen... ? Stejné je to, když ho chci sebrat.
 ::)

10
Všeobecná diskuse / Podivní uživatelé
« kdy: 12. Říjen 2010 - 13:28 »
Já tedy nechci být žádný cenzor a v podstatě je to věc administrátora, ale vypadá to, že se tu začínají množit podivní uživatelé. Možná by stálo za to, aby každý, kdo se registruje, uvedl alespoň svůj e-mail, aby se dal ověřit alespoň elementárně jeho počestný zájem.
Např. uživatel robertwghey uvedl pouze evidentně odkaz na komerční stránky.

V houšti takových uživatelů, kteří zde nejsou kvůli textovkám, se stává přehled skutečných uživatelů čím dál více nepřehledný. Moc se mi to zkrátka nelíbí.

11
Všeobecná diskuse / Anketa oblíbenosti autora
« kdy: 12. Říjen 2010 - 13:21 »
Dostal jsem takový nápad založit tu dlouhodobě anketu oblíbenosti autora textovek - zřejmě všeobecně, tj. na jakoukoliv platformu. Dal bych možnosti hlasovat celkem třeba pro 3 autory. Potřeboval bych však vaší pomoc se seznamem. Kdyby vás někdo napadl, kdo by tam neměl podle vás chybět, napište.

Prozatím máme:

1. František Fuka (Fuxoft)
2. Petr Horák (Peťulka)
3. Petr Svoboda (FLY)
4. Jaroslav Bubeník (Holyna)
5. František Fajt
6. Petr Kain
7. Vladimír Kopáček (MisticJoe)
8. Zdeněk Houška
9. David Spilka
10. Kamil Blažek
11. Stano Hrda (Sybilasoft)
12 ...


Seznam by se dal možná udělat i pod pseudonymem či firmou, podle kterých autory spíš všichni známe. Nevím, co je lepší.

12
Amiga / Na Resetkání 94
« kdy: 9. Říjen 2010 - 18:00 »
Tak jsem konečně dokončil tuhle pecka textovku, ale dala mi zabrat! Manželka mě ještě včera ve 3h ráno odlepovala od monitoru a několik dní si permanentně stěžovala, že zanedbávám manželské povinnosti!  :)
Ale už je to dobré, mám skvělý pocit ze svých vlastních schopností, tak se jdu vyspat a nabrat síly na radosti každodenního života  :D

Musím říct, že tahle hra mě hodně bavila a nikdy jsem to neskrýval. Humor jde sice trochu napříč mojí životosprávě, ale je to skutečně vtipné a v několika momentech jsem se dokonce válel několik minut po klávesnici (např. situace se stařenou u OD, s důchodcema co hrajou digi hru bez baterek, s Lucinkou, která si umí hrát s ocasem, ale právě si hraje s myší  ;D atd.).

Hru jsem hrál asi na 3x. Po několika hodinách maximálního mozkového vypětí jsem totiž zjistil, že jsem zřejmě někde udělal chybu a musel jsem to rozehrát znova. Zejména mi dělal problémy případ s Prahou a Kladnem, kde jsem v Praze nechal vždycky nějakou věc a pak už to nešlo. Nejprve jsem podcenil bohatství sousedovy zahrady a tahal jsem sebou po Kladně krokodýla; pak jsem zapomněl kde jsem objevil AGA čipy a hodiny jsem je hledal; a nakonec jsem vždycky odcestoval zpátky do Prahy a "něco mi chybělo"... Šňůra od Amigy byla pro mě poslední několikahodinovou pátrací akcí, kdy jsem se pokoušel zjistit, na co nesu ten oříšek, hřebíky nebo co že mi to dal Mr. Avalange za magneťák, než jsem na ní náhodně narazil...  ::)

Opravdu jsem se zapotil, není to snadné, ale každému vřele doporučuji - je to jedna z nejlepších textovek, jaké jsem vůbec hrál!  ;)

Jako důkaz posílám svou mapku  :)

13
Amiga / Farce & Pexeso
« kdy: 20. Září 2010 - 11:31 »
Těžko říct, jestli tohle někdo bude vědět, ale zeptám se...  ::)

Kdysi (v r. 1991?) chtěl František Fuka pro Amigu udělat "první českou textovku", ale zdá se, že k tomu nikdy nedošlo. Vývojové prostředí, o kterém se zmiňoval, že k této hře programuje, se mělo jmenovat FARCE (Fuxoft Adventure Running and Creating Environment). Pak už ale z tohoto nápadu pravděpodobně sešlo a nakonec se na Amigu žádná textovka od Fuky neobjevila  :-\
Co mě ale stejně tak mrzí je to, že František Fuka se zmiňoval v témže roce i o hře PEXESO. K té údajně dělal část grafiky a hlavně hudbu. Sliboval neuvěřitelné zážitky pro toho, kdo tuto hudbu uslyší a své fanoušky víc než pozitivně naladil. Ani po letech jsem ale o Pexese na Amigu neslyšel ani slovo a zřejmě z jeho realizace také sešlo...  ???

Nevíte někdo náhodou, jak to vlastně všechno bylo? Zajímalo by mě, kde tyhle dva nápady nakonec skončily, možná, že z nich Fuka něco zrealizoval nebo se objevily pod jiným vydavatelem. Faktem ale je, že Fuka sám už o nich nikdy nemluvil (alespoň pokud je mi známo) a ani na svých privátních stránkách se k nim nikde nepřiznává...  :(

P.S. Abyste nemuseli hledat, posílám jako takový důkaz přílohu pokračování rozhovoru s Františkem Fukou otištěný v časopisu BIT 11/91, kde se o těchto aktivitách (pro mě poprvé a naposled) osobně zmiňuje.

14
Programování / Orfeus - melodie na ZX
« kdy: 11. Srpen 2010 - 09:36 »
Jak asi víte, existuje vynikající program pro tvorbu melodií na ZX Spectru od Proximy, a to Orfeus - The Music Assembler. Zápasím však s jednou věcí - program byl koncipován pro tehdejší kazetové operace a s disketovkou ještě nikdo moc nepočítal  ::) Tenhle hudební editor je - jak vypovídá název - určen ke kompilaci do assembleru, ale výstup kompilace jde výhradně na kazetu. Myslíte, že se s tím dá něco dělat? Nezkoušel to už někdo náhodou?  ??? Jak by se to dalo dostat elegantně do assembleru bez šňůr?  ::)

15
Atari XE/XL / Dragon Story
« kdy: 31. Červenec 2010 - 11:42 »
Tahle hra mě opravdu dost pobavila, je to hrozně ujetý, připomnělo mi to zřejmě jednu moderní textovku na PC - 6 ženichů a 1 navíc, kterou však prakticky není v lidských silách dohrát...

Ovšem nevím, jestli jsem všechno udělal dobře - moc nic jinýho se dělat nedá, ale autor deklaruje, že na konci hry je gratulace, ale tu jsem nedostal, takže z toho usuzuji, že jsem všechno asi zdaleka nesplnil  :-\

  • Šel jsem k cigánům, kteří se mě lekli a dali mi prášek.
  • Prášek jsem odnesl prodavačce do Delvity, kterou něco bolí. Ta mi za to strčila do kapsy peníze.
  • Za peníze jsem si koupil ve večerce flašku vína.
  • Kousek od Delvity je Sex shop, kde jsem ojel blondýnku prodavačku.
  • Dál na jihu je WC, kde je dívka na velký a tu jsem taky ojel.
  • Dál na jih je můj dům - před ním bezdomovkyně, která se nedá ojet, jen dá hlavu do popelnice.
  • Pak ale ještě dál na jihu je pokoj, ve kterém je šlapka - ta se ojede hned.
  • Nakonec leží na posteli krásná hnědovláska. Tu stačí nalít vínem a dá se ojet.

Tímhle postupem ale příběh končí s tím, že když jsem chtěl z postele po souloži zdrhnout, spletl jsem si dveře s oknem a vyskočil oknem. Předpokládám, že jsem se zabil, a tudíž dílo nedokončil  ::) V kulečníkové místnosti jsem na moc nepřišel - pár 16-ti letých holek mi dá nechce a holka hledající fet taky ne... Fet jsem nikde nenašel. Cigáni za mostem vás zabijou...

Stran: [1] 2 3