20. Říjen 2018 - 11:24

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
TADS / Re: Seriál o programování textových her v TADS 3
« Poslední příspěvek od Kroužící orel kdy 2. Únor 2018 - 12:16 »
Vše jasné, pomocí OSD se podívám na nastavení a vše si připravím ručně - nebo je tu druhá možnost, ve Win zkusím ten jejich program a uvidím co autoři připravili, od toho se mohu odpíchnout. Mě jde hlavně o čtecí režim s bílým podkladem, v QT Creatoru i VIMu používám poklad černý, tam by neměl být problém.

V úterý nebo nejpozději do další si obrazovku z Prahy přivezu, lapnu tu BK variantu s pětiletou zárukou a věřím, že budu spokojen. Tohle představuje dlouhodobé řešení, ty nejrůznějí displeje k RPi plus e-inky alespoň zatím na vývojařinu asi ideální nejsou.

Po víkendu budu pokračovat v Otěžích, jsem zvědav, jestli se dostanu na počet lokací jako v Luxíkovi...
92
TXT / Re: On the Boat
« Poslední příspěvek od panprase kdy 1. Únor 2018 - 21:03 »
 ;D Budu si to muset znovu zkusit zahrát, dlouho jsem to neviděl, takže si to nebduu pamatovat a budu zase vytočenej.
93
MS - DOS / WINDOWS / Syrečky 2 tečka nula
« Poslední příspěvek od panprase kdy 1. Únor 2018 - 20:59 »
Zahrál jsem si o víkendu Syrečky, co mi poslal Pedro na testování - tak abych to shrnul, jak jsem nenáviděl Kaina v Masakru v Tombstone, tak sem nenávidel Pedra u Syrečků :)

Ta hra je boží, upřímně - něco podobného mne napadlo, když se tu probírali Syrečky, tak nějak jsem to chtěl udělat pro Amigu, něco zajímavého rozšířeného a bláznivého - hra mne pobavila, potěšila - ano sice ve hře přímo nevystupuju, nicméně jsem v kreditech a ještě někde jinde - kde to bych už prozradil potenciálním hráčům požitek ze hry, jasně že napíšu návod - zase slibuju něco, co nemohu splnit.

94
TXT / Re: Syrečky 2.0
« Poslední příspěvek od panprase kdy 1. Únor 2018 - 20:25 »
no takže jinak je to kurevsky těžký - jakože hodně moc.
95
TXT / Re: Syrečky 2.0
« Poslední příspěvek od pedromagician kdy 1. Únor 2018 - 16:50 »
Tak easy, no pockaj!
96
TXT / Re: Syrečky 2.0
« Poslední příspěvek od panprase kdy 1. Únor 2018 - 15:53 »
Dohráno - easy!
97
TXT / Syrečky 2.0
« Poslední příspěvek od pedromagician kdy 1. Únor 2018 - 15:49 »
98
Nové textové hry / Re: Exoter v systému TADS a práce na nové hře
« Poslední příspěvek od pedromagician kdy 1. Únor 2018 - 00:01 »
Vyskúšal som na webe z tabletu a bežalo to, potom som hľadal nativnu aplikáciu a našiel som Fabularium
 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luxlunae.fabularium

dostal som sa ku sklenenej guli ktorá nešla rozbiť, zatiaľ dobré :-)

Odoslané pomocou Tapatalku

99
TADS / Re: Seriál o programování textových her v TADS 3
« Poslední příspěvek od gaspoda kdy 31. Leden 2018 - 21:59 »
Hardwarová kalibrace je určitě záležitostí pouze drahých grafických monitorů a použití speciální sondy, tyhle levné, které nejsou určeny na profi práci to neumí. V OSD mého monitoru jde nastavit jas, teplota, gamma, saturace a zisk jednotlivých barevných složek, ale neměl jsem potřebu to měnit.
100
TADS / Re: Seriál o programování textových her v TADS 3
« Poslední příspěvek od Kroužící orel kdy 31. Leden 2018 - 12:56 »
Ještě bych měl malý dotaz ohledně mého vybraného monitoru EIZO EV2450-BK. Juknul jsem se na něj v Alze, ale zakoupil "levněji" v Ostravě, technik mi před chvílí volal, že je berou z Polska a poskytují jen 2 letou záruku. Tak to ne, raději si pár stovek připlatím u jednoho z pražských obchodů a budu mít jejich klasickou 5 letou - lapnu osobně při mé další návštěvě Prágoše.

Ještě mám tedy chvíli času, tak jsem se juknul na kompatibilitu s linuxem. Je mi jasné, že jej linuxové jádro bez problémů rozpozná, jen jsem si četl trochu více o těch jeho režimech a např. czc:

https://www.czc.cz/eizo-flexscan-ev2450-wt-led-monitor-24/200164/produkt

popisuje kalibrační software ScreenManager Pro. Ten v linuxu nerozchodím, je možná také HW kalibrace FineContrastu např. s uložením vhodného režimu pomocí OSD Menu? Prográmek eilin se podle sourceforge už od roku 2014 nevyvíjí a jedinou rozumnou diskuzi ohledně nastavení barev jsem nalezl zde:

https://photo.stackexchange.com/questions/80551/hardware-calibration-for-eizo-monitor-on-linux-ubuntu-without-colornavigator

Ten jejich ovladač usnul na verzi pro RHEL 6 a asi už se nevyvíjí, ani na stránkách přesně dle diskuze nenabízejí nic ke stažení.

Gaspoda psal, že starší EIZO využívá, jsi s klasickým nastavením v linuxu spokojen? Třeba je všechno OK, ale protože pár dní ještě mám, proč nedoladit i tenhle detail.
Stran: 1 ... 8 9 [10]