17. Prosinec 2017 - 12:45

Autor Téma: Saboteur 3  (Přečteno 2103 krát)

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Saboteur 3
« kdy: 29. Červenec 2011 - 12:22 »
Tak jsem zase po nějakém čase uhrál jednu textovku, tentokrát se zajímavým názvem Saboteur 3. Byla už to o ní krátká zmínka v souvislosti se Sam Coupé:

http://textovky.panprase.cz/index.php?topic=125.msg1020#msg1020

Nevím, zda existuje také přímo pro Sam Coupé nebo zda byla na SC jen spustitelná jakožto textovka ZX.

Každopádně je to pěkná, relativně vydařená hra ze školního prostředí. Vtipem nehýří, ale některé vtipné momentky se najdou (např. když vás chytne při krádeži v tělocvičně prof. Drejn a řve, že minulý týden si přišla jedna žákyně vypůjčit kozy a dosud je nevrátila  ;D). Na můj vkus mohla být však rozsáhlejší a složitější - dá se vyřešit dost rychle (viz mapka).
Úkoly jsou logické, vše do sebe tak nějak zapadá (některé věci vás mohou zmást). Zajímavé je, že se určité věci objevují ve hře teprve až když něco uděláte ap. Textovka je na čas včetně posledního odpočítávání 3 minut od chvíle, kdy umístíte bombu. Čas vás prožene, není tu ale vůbec na škodu a dodává krátké, méně složité hře dynamiku.
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

solaris104

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Re: Saboteur 3
« Odpověď #1 kdy: 31. Červenec 2011 - 08:48 »
Taky jsem si tuto hru pred nedavnem zahral, ale je moc jednoducha a kratka.

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
« Odpověď #2 kdy: 31. Červenec 2011 - 11:39 »
Jj, je to tak. Myslím, že při svém programátorském provedení, které je jinak velice zdařilé (až na zpomalování při psaní písmenek a jejich mazání), si tahle textovka zasloužila složitější a nápaditější pointu (zvlášť jestli byla i pro Sam Coupé).
Na konci je uvedena adresa a jméno autora:

(PI SOFT) Pavel Pospíšil, Brno

Bohužel jsem ho v souvislosti s textovkama už nikde nenašel, ani ho neznám, možná by stálo za to mu napsat, aby nám to vylepšil, případně jestli nemá ještě nějaké jiné textovky v šuplíku  :) Nevěřím tomu, že napsal jen tuhle jednu jedinou textovku  ::)
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 2. Srpen 2011 - 22:40 »
Díky za tip! Neznal jsem.