24. Říjen 2017 - 11:23

Autor Téma: Princ Jasoň  (Přečteno 7656 krát)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Re: Princ Jasoň
« Odpověď #15 kdy: 27. Říjen 2010 - 22:58 »
Zkus zadat prikaz seber pak enter a co chces sebrat a zase enter.
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

Lisiak4

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 27. Říjen 2010 - 23:19 »
Hru už se mi ve WinUAE podařilo spustit (model A4000), ale asi je pořád něco špatně. Nejsem schopen sebrat, položit ani prozkoumat jakýkoliv předmět.

Ahoj, tak jsem se po delší době opět pohrál s konfiguraci WinUAE. Hře určitě stačí procesor 020 takže A1200.
Tady je mé nastavení WinUAE (píšu jen z mého pohledu duléžité body):

Quickstart: Model: A1200, Configuration: Basic non-expanded
CPU and FPU: 68020, 24-bit addressing NEOZNAČOVAT, JIT OZNAČIT, Fastest possible (vše pro rychlost)
Chipset : AGA, Immediate Blitter OZNAČIT (rychlejší scrolling textu), Chipset Extra: A1200
Adv. Chipset: Compatible Settings OZNAČIT
ROM: KS ROM v3.1(A1200)
RAM: Pro jednoduchost tam dáme CHIP: 2 MB, Z3 Fast 16 MB
Floppy drives: OZNAČIT jen DF0, Floppy Drive Emulation Speed dát na TURBO (zobáček v levé poloze)

A teď si skontroluj jestli máš všechna nastavení správně (nekteré nastavení ovlivňují i jiné)

Ulož si své nastavení v sekci Configurations, name: tvůjNázev, Save (pozor na přemazání nastavení)
Pak už si jen kdykoliv označíš své nastavení a dáš klasicky funkci Load. Pokuď "vložíš" disketu před
uložením nastavení, bude si WinUAE pamatovat i vloženou disketu po nahrání nastavení.

A teď k ovládání hry, po načtení hlavního menu napiš "j" a dej Enter. Vše je zde hezky popsané.
Ukázka ovládaní hry: j (Enter) seb (Enter) papír (Enter)

Pokuď by si ale přeci nečemu nerozuměl rád pomůžu ;)

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 28. Říjen 2010 - 00:23 »
Díky moc za rady. Psát příkazy a předměty zvlášť mě holt nenapadlo. A ta konfigurace je hodně svižná, akorát notebook při ní chudák větrá jak o život. Hru jsem úspěšně prošel, teď sepisuju návod a brzy ho snad pošlu.

Lisiak4

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 28. Říjen 2010 - 10:11 »
Díky moc za rady. Psát příkazy a předměty zvlášť mě holt nenapadlo. A ta konfigurace je hodně svižná, akorát notebook při ní chudák větrá jak o život. Hru jsem úspěšně prošel, teď sepisuju návod a brzy ho snad pošlu.

S tím větráním máš pravdu, až po tvém napsání o téhle skutečnosti jsem si toho všiml i u sebe. Mám taky notebook. Jaké verze Jasoňa si prošel? Jenom Amiga verzi nebo i jiné? K těm příkazům co se píšou zvlášt, šel jsem podle logiky ovládaní originálu z počítače PMD a já nic lépe z textovek neznal, než prince Jasoňa - tedy kdysi jsem hrával Nekonečný příběh na Atari 800 :). Teď už bych udělal ovládaní jinak. Měl bych takovou představu, aby hráč mohl zadat jakýkoliv počet písmenek z příkazu. Například 1 písmenko z prvního příkazu a všechny písmenka z příkazu druhého, aby si hráč mohl zvolit, jestli vůbec chce napsat mezeru mezi dvouma příkazy. Ještě nevím, jestli takové něco udělám, ale tohle by se mi líbilo.

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 28. Říjen 2010 - 10:47 »
Dohrál jsem nejdřív verzi pro Sharp, pak pro PMD (ta je mnohem příjemnější, pokud jde o rychlost - je vidět, že je to originál) a teď i tu tvou python předělávku pro Amigu. Všechny lze dohrát přesně stejným způsobem, takže návod bude univerzální.