24. Říjen 2017 - 11:21

Autor Téma: Kroužící orel  (Přečteno 14747 krát)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Kroužící orel
« kdy: 14. Únor 2014 - 11:11 »
Moc rád bych vytvořil svojí textovou hru z indiánského prostředí, myslím si, že o něco takového se ještě nikdo nepokusil, bohužel nejsem programátor a s TADSem jsem zatím moc nepochodil, ten se podle mého názoru bez alespoň minimální znalosti programování nedá použít. Takže se taky přimlouvám za uvolnění tohoto enginu, vypadá správně starobyle a hrát textovku právě v něm má nezapomenutelnou atmosféru.

Máš pravdu o indiánskou hru se fakt nikdo nepokusil. Jestli se ti bude chtít tak můžeme použít i můj engine. Jakože bych ti to naprogramoval a ty si napsal nějaký ty textíky.

První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
Re: Kroužící orel
« Odpověď #1 kdy: 16. Únor 2014 - 22:04 »
Výborně, děkuji za nakopnutí, hru už jsem konečně dohrál a zkusil všechny tři závěrečné způsoby, teda, ani jeden nestojí za to, brrr... Byla to ale paráda, na novou hororovku se už moc těším a na engine také.

Pro pana vepře - určitě rád zkusím jakýkoli engine, já bych rád naprogramoval indiánskou textovku (je to moje obrovská záliba, moc se mi líbí jejich životní styl, rád tak i vypadám a jezdím v tomto stylu na koni) a kamarád by zase vytvořil něco na motivy Majora Zemana, to by v dnešní době oslovilo určitě dost lidí. Mám teď přes zimu více volno, na jaře a hlavně v létě mě čekají delší vyjížďky a dětské tábory u koní, takže bych rád začal co nejdříve. Texty připravím a zašlu (musíme společně dohodnout formát) nebo bude-li nějaká testovací verze engine, vložím přímo tam.

A nejlepší bude textovku naprogramovat v obou, ať si hráč může vybrat ten, který mu vyhovuje, já sám jsem někdy otráven z ne příliš pohodlných rozhraní a je pravda, že každý máme jiné preference (ale musím mlčet, sám jsem dříve pracoval jako admin, ne vývojář).

Pedrův engine je bez problémů spustitelný i pod Linuxem ve Wine, přimlouvám se i pro nativní Linuxovou verzi, holt my indiáni máme rádi svobodu ve všem...

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 17. Únor 2014 - 08:34 »
Hehe, si myslím, že jak Pedrův tak můj engine je boží, ať nejsem tak nekritickej, ten Pedrův má silnej potenciál, u mne je to to taková prasečinka spíš, ale účel světí prostředky, v podstatě se koukni na 12tku a tak nějak to může vypadat, možná, že i líp.

Co se týče Linuchu, no toť otázka, zkoušel jsem rozchodit BlitzMax v nějakým Ubuntu, ale tak trošku bezvýsledně, kdyby se mi to povedlo, pak asi nebude problém udělat nativní verzi přímo, si myslím.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #3 kdy: 17. Únor 2014 - 11:40 »
Výborně, děkuji za nakopnutí, hru už jsem konečně dohrál a zkusil všechny tři závěrečné způsoby, teda, ani jeden nestojí za to, brrr... Byla to ale paráda, na novou hororovku se už moc těším a na engine také.
Ho ho ho, tak to prrrr :) hra ma 8 koncov, aj ked teda zaratame najvacsie rozdiely tak dajme tomu 4
Jeden je vyslovene dobry :) asi napisem navod na kompletne riesenie ;)

A nejlepší bude textovku naprogramovat v obou, ať si hráč může vybrat ten, který mu vyhovuje, já sám jsem někdy otráven z ne příliš pohodlných rozhraní a je pravda, že každý máme jiné preference (ale musím mlčet, sám jsem dříve pracoval jako admin, ne vývojář).
Momentalne nie je sofistikovany editor a tak vsetko (myslim data) su pisane v textovom editore, preto bez dokumentacie by to bol problem ;) ale znie dobre, ked budu texty nemam problem to tam nabachat.

Pedrův engine je bez problémů spustitelný i pod Linuxem ve Wine, přimlouvám se i pro nativní Linuxovou verzi, holt my indiáni máme rádi svobodu ve všem...

Tak to cumim teda :) pre mna nativna verzia asi nehrozi, nie je to v mojich terajsich silach. Ale budem rad ked sa mi podari zachovat spustitelnost pod Wine :) ked uz o tom viem budem rozmyslat tak aby to volajake nove ficury neposkodili.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #4 kdy: 17. Únor 2014 - 11:42 »
Hehe, si myslím, že jak Pedrův tak můj engine je boží, ať nejsem tak nekritickej, ten Pedrův má silnej potenciál, u mne je to to taková prasečinka spíš, ale účel světí prostředky, v podstatě se koukni na 12tku a tak nějak to může vypadat, možná, že i líp.

Tak to dakujem :D ale "boží" je az ta nova verzia :) stale sa pohravam s myslienkou na volajaku mobil verziu alebo aspon web ale zatial neviem ako to uchopit :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 17. Únor 2014 - 12:01 »
Mobilni verze je asi problem. Protoze bys to musel udelat na vsechny mobilni platformy, hlavne teda na jabka. ;)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 17. Únor 2014 - 12:04 »
Hele todle vypada docela cajk na mobilu. http://eblong.com/zarf/glk/glkote/sample-demo.html

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #7 kdy: 17. Únor 2014 - 12:18 »
jo to vyzera dobre, s tym si experimentoval nie? http://panprase.cz/parodya/ ? :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 17. Únor 2014 - 13:37 »
Nojo maj pravdu, dokonce to i ještě běží.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #9 kdy: 18. Únor 2014 - 10:35 »
No, pánové, já si tu mobilní verzi moc neužiju, lepší telefon z mé poslední práce mi moje milovaná kobylka vesele zadupala do země, SIMka to naštěstí přežila a teď mám Nokii 105ku, kde mě podobná kratochvíle tak mrzet nebude ;). Ale nemá OS, takže s hraním to asi nepůjde, zase mě ale nepolíbí žádné viry, to má taky něco do sebe...

Ještě zpátky k Salome, fíha, 8 konců jsem nečekal, takže určitě budu vděčný za komplet návod, rád si jí ještě jednou projdu. Ve Wine se dá dnes rozchodit docela dost věcí a v nejhorším je tu Virtualbox. Problém je v tom, že novější verze Wine nemusí spustit hry, které fachaly předtím, ale to se dá docela pořešit přes Playonlinux.

12ku už jsem dohrál a zavzpomínal na svojí dávnou Amču pětistovku a dvanáctku, bezva jsou i enginy od Kaina nebo ten nejnovější Salome, taky mě zaujal Simple Python Engine for Adventure Games, který už se asi nevyvíjí. Každopádně co nejdříve připravím nějaké textíky a pošlu Vám je na email, ať se někam dostaneme.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 18. Únor 2014 - 21:16 »
Klidně můžeš, nebo to hoď nějam do mraků, dobrý jsou asi GDocs na kooperativní tvorbu. Nebo můžu zkusit tady udělat nějakou skrytou sekci s tvorbou. Ale beztak sem nikdo nechodí, takže by to bylo plýtvání časem.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #11 kdy: 18. Únor 2014 - 21:49 »
Gdocs znie dobre,  mne sa osvedčili :-)

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #12 kdy: 20. Únor 2014 - 12:57 »
Paráda, zatím jsem připravil celkový popis hry a o čem to bude, prosím pročtěte a vesele namítejte a kritizujte :) Začnu připravovat lokace a postupně doplňovat předměty a rozhovory.
Cestu k souboru máte oba v emailu.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #13 kdy: 21. Únor 2014 - 22:20 »
Precital som, vyzera to dobre, len smelo do toho :)

mozes to pls. prehodit do ich nativneho formatu? gdocs robi volajake obstrukcie s txt :(

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 22. Únor 2014 - 17:36 »
Jojo. Taky si rikam.