21. Listopad 2018 - 21:10

Autor Téma: Kroužící orel  (Přečteno 19258 krát)

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
Re: Kroužící orel
« Odpověď #75 kdy: 21. Prosinec 2014 - 16:04 »
Skalpování samozřejmě bude, ale vypadá to, že až ve třetím díle. Každopádně skalpovat budeme zlé imperialisty, aby byl soudruh Manitou spokojen :P. Žádné prznění tentokráte nebude, chápu, že pan Kain bude zklamán, musíme si však uvědomit, že každá indiánka má za opaskem nůž a ty dcérenky bělošských přistěhovalců se to naučí taky, takže bacha na ně. Moc se těším na recenzi, doufám, že absence prznění se negativním způsobem nepodepíše na celkovém hodnocení ;).

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #76 kdy: 21. Prosinec 2014 - 16:06 »
Kroužícího orla lze stáhnout také z mých stránek, připravil jsem novou sekci s popisem hry i různé způsoby instalace:

http://stastnystatek.cz/indianska-textova-hra-krouzici-orel/zivot-v-indianskem-typi/indianska-textova-hra-krouzici-orel

Zatím oslovím herní weby a postupně vložím odkazy další.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 21. Prosinec 2014 - 22:36 »
Super. Už se těším na to skalpování.  :) Budou se také prznit dcery bělošských přivandrovalců? :) Zabírám si právo recenze na textovkách.  ;)

Je tvoje, ta recenze.
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

gaspoda

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 22. Prosinec 2014 - 10:09 »
Ahoj, v první řadě gratuluji k vydání nové hry. O víkendu jsme s kamarádem něco přes hodinu hráli, než nám to spadlo někde ve stáji. Těžko říci, čím to bylo. Pouštěl jsem to pod winem, takže může být i chyba v něm. Je celkem osvěžující vidět, že hra není moc těžká a soustředí se hlavně na vyprávění příběhu.

Mám pár otázek, na které bych se rád zeptal. Je nějaká možnost rolovat v textu zpátky? Na žádnou klávesu jsem nepřišel a když se vyrojil delší odstavec textu a za ním v rychlém sledu nějaké atmosféry, tak hlavní text brzo zmizel z dohledu. Podobně když něco prozkoumám a pak při druhém prozkoumání se už ukáže jen zkrácená verze, tak se k popisu nedokážu vrátit. Možná to nevadí a v popisech nejsou klíčové informace pro hraní, ale třeba mi takhle celkem utekly rady od kamaráda, co mám nakoupit.

Druhou věc, na kterou se chci zeptat, jsou rozhovory. Některé postavy mají menu, jiné, zdá se, reagují na klíčová slova. Učitelky jsem se dokázal zeptat na mapu, ale ne na nic dalšího (zkoušel jsem se ptát, kde bydlí paní Briggsová). Je to tím, že nic dalšího v tu chvíli nezná? Musím postavu vždy znovu oslovit, nebo mohu položit více otázek za sebou? A píšu jen to klíčové slovo, na co se chci zeptat? A záleží na mluvnickém pádu?

Jinak fakt pěkné, texty doladěné, ani jsem neviděl žádné zásadní gramatické chyby, snad jen v instrukcích chybí kroužek nad u ve slově dolů a velké písmeno Ty, Tvůj apod. se píše jen v dopisní formě). Možná bych si jen dával pozor, aby popisy místností byly formulované neutrálně s ohledem na směr pohybu (třeba když jdu od oltáře zpátky, tak to napíše "vstupuješ do kostela"). Ale to jsou drobnosti. Jestli bych si směl něco přát, tak aby v některé další verzi fungovala jednopísmenná zkratka "p" pro prozkoumej a "vem" jako synonymum k seber. Díky!

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #79 kdy: 22. Prosinec 2014 - 17:11 »
Ahoj, v první řadě gratuluji k vydání nové hry. O víkendu jsme s kamarádem něco přes hodinu hráli, než nám to spadlo někde ve stáji. Těžko říci, čím to bylo. Pouštěl jsem to pod winem, takže může být i chyba v něm. Je celkem osvěžující vidět, že hra není moc těžká a soustředí se hlavně na vyprávění příběhu.
Vdaka :) ak by sa ti podarilo zopakovat padanie pozriem na to, bez postupu to ide tazko :(

Mám pár otázek, na které bych se rád zeptal. Je nějaká možnost rolovat v textu zpátky? Na žádnou klávesu jsem nepřišel a když se vyrojil delší odstavec textu a za ním v rychlém sledu nějaké atmosféry, tak hlavní text brzo zmizel z dohledu. Podobně když něco prozkoumám a pak při druhém prozkoumání se už ukáže jen zkrácená verze, tak se k popisu nedokážu vrátit. Možná to nevadí a v popisech nejsou klíčové informace pro hraní, ale třeba mi takhle celkem utekly rady od kamaráda, co mám nakoupit.
text sa neda rolovat spat :(

Druhou věc, na kterou se chci zeptat, jsou rozhovory. Některé postavy mají menu, jiné, zdá se, reagují na klíčová slova. Učitelky jsem se dokázal zeptat na mapu, ale ne na nic dalšího (zkoušel jsem se ptát, kde bydlí paní Briggsová). Je to tím, že nic dalšího v tu chvíli nezná? Musím postavu vždy znovu oslovit, nebo mohu položit více otázek za sebou? A píšu jen to klíčové slovo, na co se chci zeptat? A záleží na mluvnickém pádu?
ano menu ma len jedna postava(obchodnik) ostatny reaguju na konkretne slova.

<spoiler>
p. Ucitelka reaguje len na jednu vec, a to mapu/atlas/cestu
</spoiler>

moznosti su dve oslovit a potom zadat predmet rozhovoru alebo rovno napisat osl ucitelku predmet
Snazili sme sa aby postavy reagovali na viacero nazvov(padov) nie len na jeden konkretny.

Jinak fakt pěkné, texty doladěné, ani jsem neviděl žádné zásadní gramatické chyby, snad jen v instrukcích chybí kroužek nad u ve slově dolů a velké písmeno Ty, Tvůj apod. se píše jen v dopisní formě). Možná bych si jen dával pozor, aby popisy místností byly formulované neutrálně s ohledem na směr pohybu (třeba když jdu od oltáře zpátky, tak to napíše "vstupuješ do kostela"). Ale to jsou drobnosti. Jestli bych si směl něco přát, tak aby v některé další verzi fungovala jednopísmenná zkratka "p" pro prozkoumej a "vem" jako synonymum k seber. Díky!
- dolů opravene
- "vem" pridane
- p funguje

tak v dalsej verzii to bude :)
wolfsworlds.wordpress.com

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #80 kdy: 23. Prosinec 2014 - 13:45 »
Kroužícího orla jsem testoval v klasických Windows 7 32b, zde se mi kromě občasných pádů stalo i to, že se nezobrazil správný text v lokaci, ovšem po restartu hry bylo vše OK, bylo to tak jednou ze dvaceti případů. Pod Wine se mi zdá stabilnější ;), zde pády nebývají, jen při minimalizaci a následném návratu do hry se někdy stane, že okno se extrémně zmenší a proces je nutné zabít. Pokud toto nedělám, vše je v pohodě, toto platí i pro další Pedrovy hry. Vše vyzkoušeno pod Wine 1.6.2 v Ubuntu, Mintu, Slackware a FreeBSD.

Také jsem z českých textovek zvyklý na příkaz vezmi a ne jen seber, Pedro jej doplnil a nyní je ovládání paráda. S tím Tvůj, Tvý apod. jsem si tak nějak zvyknul vždy psát velikými písmeny, snad to moc neruší.

Pokud budou problémy pod Wine pokračovat, pošli mi jeho verzi včetně distribuce a zkusíme poladit. Já v takových případech zkouším pod Linuxem Playonlinux s různými verzemi, často to pomůže.

Po zaslouženém volnu se vrhneme na další část, koncepci už mám rozmyšlenou, tentokrát bude o něco náročnější, myšlenky hlavní postavy a podrobné popisy indiánů samozřejmě zůstanou.

Krásné svátky Vánoční přeje

Kroužící orel

gaspoda

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 23. Prosinec 2014 - 16:39 »
Co se týče toho spadnutí, tak tam to bylo takové nahodilé a žádnou užitečnou informací asi nejsem schopen přispět. Ano, také to bylo Wine 1.6.2, v mém případě na Gentoo s kořenem na NFSce, takže dost neobvyklá konfigurace a zda je problém v programu nebo wine se špatně odhaduje. Myslím, že jsem přišel do stájí (z hlavní promenády jednou na jih) a prostě jsem začal psát nějaký příkaz na prozkoumání a během ťuknutí nějakého písmenka (ne odeslání, prostě jen psaní) se to stalo. Nepředpokládám, že by se dal vysledovat nějaký zopakovatelný postup.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 29. Prosinec 2014 - 08:43 »
Tak skalpování dosud žádné, namísto prznění jsem akorát natřel nějaký holce záda, zato mám ale pocit, že jsem už přečetl ekvivalent Jiráskova Temna (anebo spíš Marxova Kapitálu?).  :)  :)  :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 29. Prosinec 2014 - 22:00 »
Tak skalpování dosud žádné, namísto prznění jsem akorát natřel nějaký holce záda, zato mám ale pocit, že jsem už přečetl ekvivalent Jiráskova Temna (anebo spíš Marxova Kapitálu?).  :)  :)  :)

Mistře, todlencto by se mělo tisknout na obal hry. To je prostě tak dokonalé, že si vás pak půjčím do recenze, teda jestli nějakou vůbec napíšu, protože sem se k tomu sakra ještě ani nedostal.

První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #84 kdy: 30. Prosinec 2014 - 22:44 »
Tak je tam trošku viac textu no ;-)
wolfsworlds.wordpress.com

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #85 kdy: 2. Leden 2015 - 15:21 »
Teda to je trefa, můj strejda mi právě ten Marxův kapitál doporučoval, já jsem si ho ani nestihl přečíst a jen tak mimochodem vytvořil nový ;D. Ale buržuj potřebuje trochu poškádlit, na soudruha už jsme nadávali moc dlouho.
Na recenzi se moc těším a ten její název Kroužící orel aneb Marxův kapitál bude super!

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #86 kdy: 5. Leden 2015 - 09:14 »
S Novým rokem vesele pokračuje další práce na druhém dílu. Napadla mě další možnost rozšíření příběhu, první díl byl hodně filozofický a vážněji pojatý, druhý bude určen především milovníkům koní. Hru v některých částech trochu zlehčíme včetně některých obřadů, dost se zde vyřádí hlavně nadšenci do poníků, ostatně jeden takový lump bude hlavní postavu doprovázet celým druhým dílem a bude to pěkná příšera ;D. Text postupně doplňuji a ještě v tom budu pokračovat, nyní to vypadá, že tento díl dosáhne asi trojnásobku délky, než předchozí, ztížíme také obtížnost, ať si i otrlí textovkáři přijdou na své. Postupně budu informovat o dalším postupu.

Slibuji, že kdo dohraje dvojku, ten bude mít takové teoretické základy k chovu a jízdě na koni, že za pár dnů praktické jízdy může vesele řádit po planinách ;D.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 8. Leden 2015 - 07:50 »
Díky za varování.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #88 kdy: 9. Leden 2015 - 09:01 »
Neboj, budou tam i ty dvounohé kobylky a věřím, že s nimi si užiješ víc, jen bacha, tyhle rudošky viděj chlapa radši na koni, to ale doladíme.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 13. Leden 2015 - 07:42 »
Dobře, s rudoškou klidně nejdřív na koníčka, když potom na pejska. V tomhle ohledu textem šetřit nemusíš.