21. Listopad 2018 - 21:33

Autor Téma: Kroužící orel  (Přečteno 19260 krát)

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
Re: Kroužící orel
« Odpověď #90 kdy: 13. Leden 2015 - 07:45 »
:-D no pekne, čo tá recenzia? bude? ;-)
wolfsworlds.wordpress.com

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #91 kdy: 13. Leden 2015 - 13:22 »
Bude. Spoléhám na to, že orel ze zásady neskalpuje.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #92 kdy: 14. Leden 2015 - 10:43 »
Už se také těším na recenzi, mám pro Vás smutnou zprávu hoši, dnes bych musel skalpovat jenom holky. To, co má většina chlapů na hlavě za to prostě nestojí, radši jsem si na týpko připíchnul koňskou žíni, na to se dá koukat.

Takže Kaina potěším, indiánska vhodná jen a jen pro něj ve hře nakonec je a jestli se mu jí podaří ohřebčit, klobouk dolů. Dám tam ale ještě jednu, která má raději ty noční projížďky na koni po stepi, uvidíme, kde bude úspěšnější... Vše už jsem hodil do textu a frčím dále, objevil jsem i vhodnou hudbu pro druhý díl, více v oblacích.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #93 kdy: 16. Leden 2015 - 14:02 »
Správnej heterosexuál má hlavu jako Bruce Willis.
Dobře, tak tam teda dej i jednu frigidní, když musíš... :)

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #94 kdy: 20. Leden 2015 - 10:44 »
Doufám, že taky takhle nesvítíš na sluníčku jako pan Vilík, to by byla vostuda, kdyžtak řekni, nějakou paruku snad splašíme. Neboj, u ženskejch tam bude větší výběr, přemejšlel jsem i o indiánské drsňárně zvané berdache, to bych ale asi fakt nezvládnul popsat :P

Ale právě čtu super šajenskou knížku, kde je parádně popsán posmrtný obřad, to tam prostě musím hodit. Krucinál, stále mám v mysli nové nápady a text nám bobtná, kdo ví, kdy se zastaví...

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #95 kdy: 21. Leden 2015 - 17:38 »
Nesvítím. Nosím kulicha a navíc je pod mrakem. Berdache, to je nějaká indiánská obdoba transsexualismu, nebo co?
Méně textu, více hry.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #96 kdy: 28. Leden 2015 - 11:49 »
O Berdache jsem se poprvé dozvěděl v češtině odsud:

http://indiancorral.cz/cz/index.php?a=socialni-antropologie/fenomen-berdache

Rozhodně doporučuji pročíst, na některé věci jsem docela zíral...

Méně textu určitě nebude, právě naopak, tahle kapitola stále narůstá, ale věřím, že si dvojku užiješ i Ty. Hlavně zvýšíme obtížnost, první díl je určen hlavně těm, kteří toho moc o indošech netuší, tady už se pořádně rozjedeme.

Mimochodem, včera jsem si z Prahy dovezl Raspberry PI s malým displejem, musím to vše rozchodit a pak budu moci tvořit v týpku bez omezení, tahle kreditka je skvěle mobilní a skoro nic nežere, jedna powerbanka jí dává šťávu cca na den a půl. Takže můžu vesele vařit a ještě tvořit, paráda.

gaspoda

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #97 kdy: 28. Leden 2015 - 22:57 »
U dobré textovky se předpokládá, že v ní bude hodně textu, o tom žádná. Ale je lepší, když ho hra dávkuje po menších kusech a dává větší prostor pro interakci. Ono když na jednu akci, jako pokus navštívit holiče, vybalíš několik obrazovek textu, tak to člověk má spíš tendenci číst stylem: "blá blá, zase nějaké moudro nedůležité pro hru, blá blá". Lepší je vyjevit postoje hrdiny třeba v nějakém rozhovoru, třeba ten s knězem funguje lépe.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #98 kdy: 29. Leden 2015 - 07:36 »
Berdache, cha to je teraz u nas aktualne :-D

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #99 kdy: 9. Únor 2015 - 10:20 »
Tak konečně zkončily jarní prázdniny a mohu se zase věnovat hře. Přečetl jsem si Gaspodův
příspěvek a musím uznat, že má pravdu, moc díky za něj. Já samozřejmě jako milovník všeho
indiánského bych takové texty hltal stejně jako vyprávění nebo knihy a místo přeskakování
bych si naopak spoustu pasáží přečetl ještě několikrát, ono k pochopení třeba významu
lakotského obřadu nestačí jej vidět, ale všímat si i symboliky a snažit se vcítit do lidí,
kteří jej provádějí a to jako evropan rozhodně nedám na první pokus, ne každý je ale takový
nadšenec. Budu tedy text dávkovat postupně, druhý díl bude více akčnější, takže mi v tom
ponechává prostor, text se bude zobrazovat vždy po konkrétní akci nebo rozhovoru, s tím
nebude problém.
V průběhu února se vedle další tvorby chci také dostat na Základnu na asteroidu, v Raspberry si ještě musím
pohrát s rozlišením malého displeje v Raspbianu a jdu do toho.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #100 kdy: 17. Únor 2015 - 10:09 »
Konečně se mi podařilo dokončit akci s koňmi a popis bizoního lovu. Na základě doporučení jsem vše překopal do rozhovorů nebo více interaktivně, ať se hráč neztratí v haldě textu. I tak je ho dost... Oproti jedničce se dvojka pěkně nafukuje, ale spíše do akčnosti, budu v tom pokračovat, určitě tak bude pro většinu lidí stravitelnější. Vše musím stihnout do konce února, ať se můžu vrhnout na Základnu a tu novou DOSovku H01, moc se těším, ale do té doby budu tvořit.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #101 kdy: 3. Březen 2015 - 12:48 »
Moc se omlouvám, už je tady březen a se scénářem stále nejsem hotov. Ale na druhou stranu věřím, že se pár dnů navíc kladně podepíše na kvalitě. Hlavní příběh už je popsán, zbývá doplnění některých lokací. Hra je pojata mnohem, mnohem více interaktivně, než první díl se spoustou rozhovorů a mnohem více předměty. První díl byl dost filozoficky pojat, tady si více užijí i zkušenější textovkáři a věřím, že se jim indošská vesnice i okolí bude líbit.

Pro milovníky koní, tedy dnes se bohůmžel jedná spíše o ženy, je zde jedna akce s velkým i malým koněm a nejenom s nimi, starostové stájí by mohli vyprávět, co takový řechták dokáže vyrobit :P. Lov bizonů bude zase určen spíše chlapům, tam se ukáže, co se kdo naučil a jak dobře poslouchal rady zkušenějších jezdců. Ještě lepší zpráva pro chlapy je ale ta, že dívek zde bude mnohem více, jen jim budete muset zatancovat a indiánský tanec není jen tak nějaké hopsání po parketu, na ten se musíte sakra dobře připravit, zvláště když na Vás bude koukat spousta švitořících krasavic :P. Odměna bude ale jistě sladká, ta se ukáže po závěrečném obřadu.

Pedro, text v oblacích už jsem aktualizoval, ve Změnách jsou popsány lokace, které bych potřeboval prozkoumat a zpětnou vazbu, zda jsou popsány srozumitelně a bude možné je naprogramovat. Jedná se i o všechny rozhovory, které jsou někdy dost provázány a mění příběh ve hře.

Zatím budu pokračovat v popisu, za pár dnů bude vymalováno. 

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #102 kdy: 21. Březen 2015 - 09:01 »
Začal som kontrolovať texty a vyzerá to dobre :-)

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #103 kdy: 23. Březen 2015 - 21:11 »
Super, to jsem rád. Zítra doplním zbytek textů ke hře a přidám předměty navíc, tím bude scénář hotov. Pokud na tom začneš dělat, dej prosím vědět, pak už budu úpravy vkládat zeleně stejně jako jsme se dohodli u jedničky.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #104 kdy: 8. Duben 2015 - 21:53 »
takže konečne prečítané. vyzerá to ok, určite bude treba pár úprav, ale nič zásadné som nevidel, ukáže sa to pri naskriptovani. to s koblihou vyzerá drsne :-D

keďže som práve utrpel zranenie a nie som schopný trénovať :'( tak dúfam aspoň o to rýchlejšie dokončím nový engin a niečo na ňom :-)