15. Prosinec 2017 - 16:41

Autor Téma: On the Boat  (Přečteno 17230 krát)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Re: On the Boat
« Odpověď #120 kdy: 18. Leden 2015 - 12:37 »
Já chci vidět Kaina naživo....
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #121 kdy: 20. Leden 2015 - 10:36 »
OK, powwow v Kladně se bude konat 21. března, v příloze zasílám pozvánku a všici jste srdečně zváni. Určitě se můžeme setkat, bude to paráda a zájemci si mohou zkusit zatančit mezikmenové tance, mohu jen a jen doporučit, jakékoliv peří, které máte doma, prosím sebou :P.

Jinak ten "komunizmus" u indiánů dost dobře fungoval, protože neznali peníze a povinností náčelníka nebylo "velet" vesnici, ale o každého se postarat, jeho obydlí bylo až na pár postvátných předmětů docela chudé a dobrý náčelník se poznal tak, že lidi ve vsi, kde žije, se mají dobře, za takovým šli. Špinaví a hladoví lidi pro něj byly opravdu špatná vizitka... S vyjímkou válečných dob, což byla po příchodu bělochů většina roků, pochopitelně... Ale i ti indoši se samozřejmě nechali zkazit, těžko so odolává důmyslnější technologii a když začali kšeftovat s bílými, byl s tímhle konec. Holt kam přijde noha bílého muže, tam se to se.., to platí ale i pro Afriku nebo Austrálii, holt pokrok. Ale tak to mělo být, není to chyba, když člověk pozná obě strany této mince, tak teprve může pochopit a vyvíjet se dál, to se mi líbí.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 20. Leden 2015 - 19:06 »
Tak to se budu asi klonovat ;) od sesti sem na konzerte v Cervenym Ujezde.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #123 kdy: 21. Leden 2015 - 17:35 »
Prvobytně pospolná společnost není komunismus. A navíc, co takoví jihoameričtí indiáni?

Peří nemám, pušku mám.  :)

Ale je to nerozumné přání, Holy. KaiN je zlý.  :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 21. Leden 2015 - 23:08 »
Hele vlastně teďko mi to došlo ty indiáni, nepotřebujou ke svejm tanečkům někoho u kůlu? Mám tu jednoho co mu to dlužím.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #125 kdy: 28. Leden 2015 - 11:44 »
Tance u kůlu na powwow bohůmžel nejsou, tam se řádí ve sportovní hale, přiznám se, že já raději tu klasiku kolem ohýnku. Kdyby Ti Rudej Oujezd odpadl, dej vědět a sejdeme se tam. Ale nic se neděje, můžeme vymyslet i jiný termín, ostatně i u mě je místo, takže pokud se Vám bude chtít dorazit na sever Čech, stačí se dohodnout a jste srdečně zváni.

Kaine, pušku určitě sebou, ukaž se jakej jsi lovec a peří si určitě seženeš, minimálně pomůžeš Holymu proti tomu jeho věřiteli... Souhlasím, že ten příměr s komunizmem není ouplně přesný, jen některé prvky, to by bylo na delší povídání. Jihoameričtí indiáni jsou něco jiného než stepní se severu, nehledě na to, že porovnávat takové araukány třeba s inky také nelze - kmenů na severu a jihu byly stovky a možná tisíce a cestování několik stovek km mohlo znamenat dost velikou změnu v životě. Já rád ten stepní životní styl, u nich jsou rozdíly menší.

pedromagician

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • pedromagician.com
« Odpověď #126 kdy: 12. Září 2015 - 22:08 »
Existuje už aj domovský web https://wolfsworlds.wordpress.com