20. Říjen 2017 - 03:31

Autor Téma: Základna na asteroidu  (Přečteno 9487 krát)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Re: Základna na asteroidu
« Odpověď #45 kdy: 21. Červen 2015 - 13:28 »
No jeste to musi dohrat Pedro a Kain a je to komplet.
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #46 kdy: 22. Červen 2015 - 08:21 »
To je trochu smutné, je jasné, že textovky dnes nefrčí, já jsem Orla kromě tohoto fóra hodil jednak na své stránky, ale taky na některé herní weby. Spousta jich zájem o tento typ her nemá, podařilo se mi jí ale umístit alespoň na těchto třech:

http://www.instaluj.cz/krouzici-orel
http://www.dwn.cz/krouzici-orel-i
http://www.stahuj.centrum.cz/hry_a_zabava/adventury_a_rpg_hry/krouzici-orel/?g[hledano]=krou%C5%BE%C3%ADc%C3%AD%20orel&g[oz]=1

a sice podle počtu stažení lze těžko odhadnout počet skutečných hráčů, ale alespoň něco. Hru kromě táborníků, kteří se o ní dozví z webu nebo přímo ode mě hrají i další zájemci, už dvěma jsem radil jak jí dohrát, pro začátečníky zase až tak jednoduchá přeci jen není. Třeba by ty tři weby pomohly i Základně, ta má obrovskou výhodu, že jí lze hrát na telefonech a já toho využíval právě na Raspberry. Plus vložit jí ke stránce českého překladu k TADSu vedle Heidi by určitě stálo za to.

Karel je prostě stálice a zakomponovat ho do textovky je určitě super nápad. Nevěděl jsem, že se ještě dnes používá k výuce programování, myslel jsem, že třeba u dětí tuto úlohu převzal Baltík nebo třeba dle mého laického názoru moc hezky zpracovaná kniha Python for kids. Pamatuji si na něj z IQčka i z Didaktika, dnes dokonce existuje i online verze:

http://karel.oldium.net/

Na zdrojáky se moc moc těším, rád prozkoumám ten TADS hlouběji, po táborech si na něj udělám čas, v Raspbianu je k dispozici balíček, takže budu moci řádit i na něm. Ale času dost, v létě si raději užijeme slunce, takže pokud budou na podzim, úplně to stačí.

SoulSoft

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 18. Září 2015 - 17:02 »
Este ja to stale hrajem. Teda zacal som tak par mesiacov dozadu, potom nato pozabudol. Ale o vikende to dufam dam.
-::<< Programator TextGame2 enginu v jave. >>::-

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 19. Září 2015 - 14:42 »
Já to mám též rozehráno, ale schopnost cokoliv dokončit se u mě rok od roku zhoršuje.  :(

gaspoda

• Mladší člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 19. Září 2015 - 15:05 »
Vidíš a zrovna na tebe jsem spoléhal, že patříš do té velké trojky, která to i dohraje :-) Jinak účet si od vydání veřejné verze založilo 143 hráčů, ale řada z nich jen klikla ze zvědavosti a nikam se nedostala. Část jsou lidé z fóra/internetu a druhá část jsou děti, nevím přesně jaký je mezi nimi poměr, tak 2:1 řekl bych, ale těch, co dohráli, je opravdu minimum.

SoulSoft

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 19. Září 2015 - 21:24 »
Dohrane do konca i ked vyzera ze tych zakonceni tam je asi viac. Odhadom tak 3-4?

+ pribeh ocaril, putavy dej nenechal hlavu prazdnu pred spanim. myslienky sa stale vracali na zakladnu a riesili problemy.
+ postavy prepracovane a pekne zapracovane do zapletky.
+ vyuzite moznosti enginu. tu musim pochvalit ze som taketo vychytavky v ziadnej anglickej hre este nevidel.
- prikazy v konzoli, to je ale vecny problem u tychto hier ze mam zrovna na mysli slovo ktore hra nepozna aj ked je to velmi blizke slovu ktore by logicky fungovalo. viem ale ze je tazke vsetky moznosti vymenovat v nasich jazykoch. to je asi aj jeden z dovodov preco dnesna mlada generacia podobnu hru neskusi.
- prikaz 'vse', ber to ako moj postreh. niesom proti ale prisiel mi tento prikaz ako velka vyhoda lebo som nemusel vypisovat pracne vsetko postupne. proskoumej vse, procti vse, otevri vse... hra sa tym docela ulahcuje a zrychlil sa postup.

Dakujem za prijemnu zabavu.
« Poslední změna: 19. Září 2015 - 21:27 od SoulSoft »
-::<< Programator TextGame2 enginu v jave. >>::-

gaspoda

• Mladší člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 19. Září 2015 - 21:48 »
Moc díky za reakci. Konců je pět, můžes se vzdát na dvou místech (odletět ihned po opravě nebo si rozmyslet cestu vozítkem a vrátit se), prohrát, když se necháš uplatit a na konci zemřít a nebo vyhrát.

Máš pravdu, že použít slovo "vše" v příkazech hodně usnadňuje hru, TADS umožňuje zvolit, zda tato možnost bude či nebude k dispozici, ale právě proto, že jsem dělal hru primárně pro nezkušené hráče, rozhodl jsem se ho tam jako určité zjednodušení přeci jen nechat, i když jsem ho nikde nepropagoval.