21. Listopad 2018 - 21:09

Autor Téma: Seriál o programování textových her v TADS 3  (Přečteno 14131 krát)

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
Re: Seriál o programování textových her v TADS 3
« Odpověď #135 kdy: 31. Leden 2018 - 09:44 »
Ano, přesně tak, ten stojan mě taky zaujal a s obrazem jsem spokojen, nakonec jsem se tedy rozhodl pro EIZO EV2450-BK, během pár dní dorazí, tak se těším. Panel 16:9 je pro mě ouplně dostačující, myslím si, že kombince monitoru a současného notebooku vydrží hodně dlouho, výhledově plánuji ještě pořídit Raspberry Zero, typ 3 nebo některou z budoucích verzí, kde EIZO mohu použít taky. Servis mají v Praze, takže kdyby něco, při cestě za tanci se tam mohu kdykoliv zastavit, paráda.

Na svůj vlastní TADS web se moc těším, ale není to nic extra důležitého, jen mě napadlo vhodně využít první verzi svého Raspberry. Až bude více času, dáme to do kupy, já mám před sebou pololetní prázdniny, takže se teď budu muset postarat především o své ratolesti.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #136 kdy: 31. Leden 2018 - 12:56 »
Ještě bych měl malý dotaz ohledně mého vybraného monitoru EIZO EV2450-BK. Juknul jsem se na něj v Alze, ale zakoupil "levněji" v Ostravě, technik mi před chvílí volal, že je berou z Polska a poskytují jen 2 letou záruku. Tak to ne, raději si pár stovek připlatím u jednoho z pražských obchodů a budu mít jejich klasickou 5 letou - lapnu osobně při mé další návštěvě Prágoše.

Ještě mám tedy chvíli času, tak jsem se juknul na kompatibilitu s linuxem. Je mi jasné, že jej linuxové jádro bez problémů rozpozná, jen jsem si četl trochu více o těch jeho režimech a např. czc:

https://www.czc.cz/eizo-flexscan-ev2450-wt-led-monitor-24/200164/produkt

popisuje kalibrační software ScreenManager Pro. Ten v linuxu nerozchodím, je možná také HW kalibrace FineContrastu např. s uložením vhodného režimu pomocí OSD Menu? Prográmek eilin se podle sourceforge už od roku 2014 nevyvíjí a jedinou rozumnou diskuzi ohledně nastavení barev jsem nalezl zde:

https://photo.stackexchange.com/questions/80551/hardware-calibration-for-eizo-monitor-on-linux-ubuntu-without-colornavigator

Ten jejich ovladač usnul na verzi pro RHEL 6 a asi už se nevyvíjí, ani na stránkách přesně dle diskuze nenabízejí nic ke stažení.

Gaspoda psal, že starší EIZO využívá, jsi s klasickým nastavením v linuxu spokojen? Třeba je všechno OK, ale protože pár dní ještě mám, proč nedoladit i tenhle detail.

gaspoda

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 31. Leden 2018 - 21:59 »
Hardwarová kalibrace je určitě záležitostí pouze drahých grafických monitorů a použití speciální sondy, tyhle levné, které nejsou určeny na profi práci to neumí. V OSD mého monitoru jde nastavit jas, teplota, gamma, saturace a zisk jednotlivých barevných složek, ale neměl jsem potřebu to měnit.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
« Odpověď #138 kdy: 2. Únor 2018 - 12:16 »
Vše jasné, pomocí OSD se podívám na nastavení a vše si připravím ručně - nebo je tu druhá možnost, ve Win zkusím ten jejich program a uvidím co autoři připravili, od toho se mohu odpíchnout. Mě jde hlavně o čtecí režim s bílým podkladem, v QT Creatoru i VIMu používám poklad černý, tam by neměl být problém.

V úterý nebo nejpozději do další si obrazovku z Prahy přivezu, lapnu tu BK variantu s pětiletou zárukou a věřím, že budu spokojen. Tohle představuje dlouhodobé řešení, ty nejrůznějí displeje k RPi plus e-inky alespoň zatím na vývojařinu asi ideální nejsou.

Po víkendu budu pokračovat v Otěžích, jsem zvědav, jestli se dostanu na počet lokací jako v Luxíkovi...