Diskuze o textových hrách

Prudent Dactyl 2

panprase

 • Administrátor
 • Superčlen
 • *****
  • Příspěvků: 613
  • Zobrazit profil
No tak jo - kdo má dneska čas, může si zkusit zahrát :)

Prudent Dactyl 2 ©2017 holz interactive

Původní hra vznikla někdy v začátku 90 let pro osmibitové Atari - pod hlavičkou společnosti S.I.S - pravděpodobně ji celou naprogramoval Tomáš Hlaváček.

Proč zrovna Prudent Dactyl 2? No, to máte tak, kdysi dávno, v dobách kdy nebyl internet běžný a já si hrál s Amigou a tak trošku i s Atari, tak jsem předělal Prudent Dactyla - první díl, udělal jsem ho v podstatě skoro stejný pro Amigu, jako byl pro Atari - přidal nějakou tu muziku a trošku zaexperimentoval s grafikou a designem.

Doba pokročila - dnes tomu je 18 let co jsem hru udělal, letí to děsně, to je fakt. Nedávno jsem si vzpomněl, že se o Prudentovi zmiňuje jistý Pavel Tišnovský ve svém 144. dílu seriálu historie počítačových her na serveru Root.cz. Napadlo mne, že bych sem dal odkaz přímo na článek, ale kdo by to přepisoval z Amigy - ale kdo by chtěl: https://www.root.cz/clanky/historie-vyvoje-pocitacovych-her-144-cast-textovky-na-amigach/

Tak si prostě klikne...

Tak teďko nějaká ta technická data, jako třeba pro ty co by si tuhle skvělou hru chtlěi nainstalovat na harddisk, prostě udělejte adresář a kompletně celý obsah diskety zkopírujte do něj.

Hra vyžaduje ke svému běhu jen a pouze easylife.library, není potřeba kopírovat někam fonty, popřípadě klávesnice - to si obstará sám engine, respektive součástí hry je font a czd klávesnice (dělám si malou poznámku, musím ji krapet upravit a možná, že bych ji mohl udělat i trošku konfigurovatelnou.

Tak si to užijte.

Kdybyste narazili na nějaké fópa, či error, tak se můžete ozvat na mail panprase@gmail.com, popřípadě se můžete vyjádřit na fóru: textovky.panprase.cz

28.12.2017

Apropos - na hře jsem začal makat někdy v září a dneska je skoro konec roku a je hotovo, pravda, v období pozdního září až pozdního prosince jsem na hru nesáhl. A ano vím, je tam spousta věcí, která by stála za to ji vylepšit.


https://www.dropbox.com/s/f5yujb2f35fwd6f/Prudent2.adf?dl=0

Jo a možná je tam Ebola jako bonus... :)
« Poslední změna: 31. Prosinec 2017 - 14:36 od panprase »
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili


pedromagician

 • Plný člen
 • ***
  • Příspěvků: 241
  • Zobrazit profil
  • Pedro - blog
na prvé otukanie je to super, ale hrať budem až keď dokončím svoje. deadline bol 24 trochu meškám ale bude to čoskoro :-)

Odoslané pomocou Tapatalku
pedro.pohroma.de
txt.pohroma.de