24. Říjen 2017 - 11:26

Autor Téma: Rozsah textovky  (Přečteno 3244 krát)

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Rozsah textovky
« kdy: 22. Červen 2010 - 22:42 »
Nadhazuji zde obecné téma o rozsahu textovky - jaký by podle vás měl být asi rozsah?

Za sebe musím říct, že mě větší rozsahy spíš odrazují (ačkoli by člověk čekal opak), mám rád obsahově nápadité a zapletené hry, které nemusí být rozlehlé a supersložité, nicméně mám pocit, že s příchodem výkonnějších počítačů a rozšířením paměti měli autoři hned dojem, že musí textovky rozšířit a udělat je "prostornější", což si myslím, že nebyla nejlepší cesta.

V tomto ohledu dávám za příklad opět Fuksoft (1 i 2), které se odehrávají na značně omezeném prostoru, ale dohrát je vyžaduje důvtip (a to vyvážený - tj. každý inteligentní člověk na to může časem přijít, ne že to vyřeší jen někdo s IQ 180, což já asi nejsem  :) ). Pohybujete se např. pouze v paneláku, ale v každých dveřích bydlí nějaký ten soused, který dělá to a to... zkrátka pevně věřím, že právě na ZX či na starém Atarku se daly naprogramovat ty nejlepší textovky!  8)
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Re: Rozsah textovky
« Odpověď #1 kdy: 23. Červen 2010 - 11:02 »
Tak já mám rád, když je textovka trochu "ukecanější", na což alespoň u ZX nebylo moc prostoru. Každopádně jsem určitě proti různým vycpávkam, kde člověk prochází desítky zbytečných místností, kde se nedá nic dělat.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23. Červen 2010 - 14:38 »
Mne hodně, ovlivnila jedna trilogie, tu jsem si zamiloval, tedy v poslední době, ta byla tak ukecaná, až to hezké nebylo, pravda, že v jednom díle musel hráč hádat nějaké připitomělé hádanky, ale se ženou jsme to nakonec Kaine Kaine zvládli.

Fakt to na mně udělalo v poslední době hodně velikej dojem, taky nebylo vůbec špatné hrát Strýčka Andreje, ale tam byl zase velikej problém se směrama, respektive s přechodem mezi lokacemi, jaksi to neumělo sever, jih, východ a západ, ale jdi do pokoje, jdi na ulici a tak, z toho jeden kvete, neboť si nemůže kreslit klasickou mapku na kus papíru, že?
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. Červen 2010 - 16:29 »
Jo, za hádanky jsem si vyslechl resp. přečetl svoje.  :) Dokonce i ta rovnice z nějaké učebnice pro ZŠ se stala kamenem úrazu.  :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. Červen 2010 - 23:35 »
Hele nemas nahodou doma nejake vyvojove planky a nebo mapky a nebo poznamky z Bimba a Masakru, chtelo by to uchovat pro budouci generace ;)
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili