24. Říjen 2017 - 11:11

Autor Téma: Shatterhand  (Přečteno 2002 krát)

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Shatterhand
« kdy: 3. Srpen 2010 - 10:42 »
Objevil jsem zatím neprobádanou textovku napsanou v basicu:
http://www.scav.ic.cz/download/MZ-800/MZ-800_Software/BASIC/800/Games/Shatterh/

Vlastně jsou to hned dva díly (ten první krátký soubor je jen úvodní slovo). Vypadá to na původní tvorbu pro Sharp a mohly by to být docela zajímavé hry. Až je trochu víc otestuju, pošlu je na textovky.cz.

Před nahráním hry Shatterhand I je v basicu potřeba zadat příkaz NEW ON, kterým se vytvoří kus volné paměti navíc.

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Re: Shatterhand
« Odpověď #1 kdy: 6. Srpen 2010 - 20:57 »
Takže zatím jsem prošel první díl. Děj je poměrně jednoduchý, lineární a ne příliš dlouhý. Ovládání třemi klávesami ve stylu "menu-driven" textovek, akorát že bez menu. Celkově sympatická hra, vytknul bych jen nedořešené konce řádků, takže je tam hodně přepůlených slov a hůř se to čte. Posláno na textovky.cz, časem snad bude i návod.

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Re: Shatterhand
« Odpověď #2 kdy: 17. Srpen 2010 - 14:21 »
Konečně jsem se dostal k tomu, abych prošel i druhý díl. Vzhled a ovládání jsou stejné jako u jedničky, ale obsahově hra přináší nové prvky. Např. poměrně velké bludiště, ve kterém se hráč pohybuje do relativních směrů vůči své aktuální poloze (dopředu, dozadu, doprava, doleva). Při mapování bludiště se proto musí dávat trochu víc bacha na směry, než kdyby to bylo klasicky S, J, Z, V.

Po zařazení této hry do archivu bude v sekci Sharp už pěkných 20 kousků. Jsem zvědav, jestli se ještě něco podaří objevit.