24. Říjen 2017 - 11:22

Autor Téma: Příběh správce počítačové sítě  (Přečteno 6076 krát)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Příběh správce počítačové sítě
« kdy: 23. Srpen 2010 - 21:29 »
V odpoledních hodinách jsem stáhl tuhle gamesku, co mne na ní vyloženě dostalo, je fakt, že ji mohu hrát i na svém Macu, čímž bych chtěl poděkovat autorovi, neboť je to asi první textová hra pro Maca, na kterou jsem narazil. A ani hoši s Linuxem nejsou ochuzeni a existuje verze i pro ně.

Hra je fajn, vcelku mne překvapila, mile, kde se vzala tu se vzala. Náramně se bavím, ač ovládání je poněkud zvláštní, nicméně po deseti minutách jej máte v krvi. Jediné co mne vadilo, je absence chození po lokacích klasicky ve směrech, ale ve stylu, jdi do své kanceláře - blbě se to mapuje, nicméně, dá se to zvládnout a mapy není třeba. Příběh je pěkný, zajímavý, protkán jemným humorem.

Zkuste si ji zahrát.

První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Re: Příběh správce počítačové sítě
« Odpověď #1 kdy: 24. Srpen 2010 - 14:04 »
Hele, to mi děláš schválně! Zrovna jsem jdu, abych tu anoncoval tuhle zajímavou gamesku a vono to tu už je.  >:(  :D Dobře se to hraje, ty texty jsou moc dobře napsané, fakt si s nimi dal autor velkou práci. (Na druhou stranu, pročpak nemůžu vyfotit ožralého Šnofousova synáčka? Vždyť to je slušný kompromitující materiál, ne?  :-[ Doufám, že to focení učitelky v mateřince bude stát za to.  ;) )

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 24. Srpen 2010 - 16:08 »
No za to nemůžu... No sem tě předběhl no...

Mně se to líbilo jako moc, hele Kaine, zkus ten RenPy - na Masakr. Zkoušel jsem psát autorovi, že bychom z něj vyrazili více info, co jsem tak na to koukal, tak ono to umí jako dost věcí, jen v tom napsat textovku :) asi bude docela umění...

Apropos, já už to dohrál...

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25. Srpen 2010 - 07:57 »
Masakr II bude (a vypadá to, že opravdu bude!) na stejném "engine" jako Masakr a celá středozemská trilogie. Jsem už za půlkou a kdybych to měl dělat v něčem jiném, tak to nezvládnu udělat vůbec, byť to není ani zdaleka tak rozsáhlá hra jako Masakr. Ale s DOSBoxem to půjde, neboj.  ;)

Už jsem to také dohrál. To focení mě krapet zklamalo, čekal jsem šťavnatější průběh.  :) (A narazil jsem tam na chybu, ta kolegyně mi vydá líčidla i podruhé, i když už žádné nemá.) A nebude dělat nějakou další textovku?

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 25. Srpen 2010 - 08:31 »
Hehe, takže Masakr bude klasicky, to se mi líbí, to se těším.

Co se týče chyby, tak já zase našel jednu s tajemníkem, je u sebe v kanclu a sedí i u ředitelovi sekretářky :)

Chtělo by to zase nějakou pěknou gamesku. Snad autor udělá třeba pokračování.

Carlos

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. Srpen 2010 - 11:40 »
Ahoj a díky za hezkou recenzi (moc mě potěšila a zahřála u srdce) i za upozornění na chyby (podívám se na ně a opravím je co nejdříve)! Jsem rád, že jste se u mé hry dobře bavili.

Jako linuxář jsem zastáncem multiplatformnosti a to byl také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl udělat tu hru v Ren'Py. Byl jsem docela zvědav, jestli se najde nějaký jablíčkář, který si tu hru vyzkouší, a hle, našel se dříve, než jsem očekával! Evidentně jablíčkářští milovníci textovek existují, jen jim dosud nikdo nevěnoval pozornost.  :)

Vyfotit ožralého Šnofousova synáčka? To není špatný nápad, ale je třeba zaměřit se především na jeho otce, jinak by se jen ještě více rozzuřil a mstil za synáčka (a tvrdil by, že jeho syn je dospělý člověk a on ho přece nemůže neustále hlídat...). Nehledě na to, že hra by se tím smrskla na délku gamebooku uhrovitého pubescenta.  :)

Pokračování jsem původně neplánoval, ale když teď vidím, že by o něj mohl být zájem, zauvažuji o tom.  :)

Pokud byste někdo chtěl udělat svou textovku v Ren'Py, milerád pomůžu, poradím a předám zkušenosti. Osobně si myslím, že je to vcelku jednoduché.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 25. Srpen 2010 - 13:09 »
Pokud byste někdo chtěl udělat svou textovku v Ren'Py, milerád pomůžu, poradím a předám zkušenosti. Osobně si myslím, že je to vcelku jednoduché.

Celkem by mne to tak nějak zajímalo, netvrdím, že bych v tom něco dělal, ale díval jsem se na to SDK a nejsem z teho volaký moudrý.

Jako líbí se mi ta portovatelnost, což tedy i u Hunterzova enginu je, jenže u něj si na Jablko stroji musím jaksi taksi nainstalovat pár giga maličkostí :/ aby mi běželo PyGTK, že? Což hodně, ale hodně lidí otráví.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 25. Srpen 2010 - 14:03 »

Jo, pomoci, poradit atd. je fajn, ale co takhle naprogramovat textovku podle cizího scénáře?  ;)

Mimochodem, do jaké míry je ta textovka podle skutečných událostí (ta chata určitě ne, ale ten úřad?)?  :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 25. Srpen 2010 - 15:06 »
Aj mne by zajímalo jestli existuje pan Šnoflous...

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 26. Srpen 2010 - 13:43 »
...a ta učitelka z mateřinky, co se tak ráda fotí.  ;) (Vypadá to ale, že nám to Carlos neprozradí.)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 26. Srpen 2010 - 15:03 »
No tak Carlosi, co nám k tomu řekneš?

Apropos, mám rozepsanej návod, takže kdyby jako náhodou Kain chtěl nějaký psát, tak ať ho nerozběhnu. Počkám ještě pár týdnů a pak jej hodím na web.

Carlos

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 26. Srpen 2010 - 23:01 »
Ale no tak, přátelé! Chápu, že se už nemůžete dočkat pikantních podrobností ze života učitelky Renaty, ale mějte prosím trochu trpělivosti! :)

Opravil jsem chyby, na které jste mne upozornili, a jak už jsem byl v tom, našel jsem a opravil ještě dvě chyby podobného charakteru - určité věci jsem zkrátka při programování nedomyslel. Novou verzi jsem poslal i na Textovky přes formulář - prosím tímto admina o náhradu staré verze tou aktuální.

Tohle bychom měli a teď k vašim četným dotazům: ano, inženýr Šnofous a jeho syn opravdu existují, a hlavní zápletka hry se skutečně stala.

Historky, které vyprávějí Zdeňka a magistr Ševčík, jsou téměř pravdivé. Také anabáze kolem služebních mobilů proběhla i ve skutečnosti, jen s tím rozdílem, že skutečný magistr Ševčík nakonec dodal i tu Nokii 5110. A to je asi tak všechno, co je tam reálného - ve zbytku hry jsem si pustil fantazii na špacír, jak KaiN bystře odhalil.

Některé postavy jsou volně inspirovány reálnými osobami, jiné nikoliv. Ctitele učitelky Renaty však musím zklamat: zrovna tahle postava je zcela smyšlená, bez jakéhokoli reálného předobrazu.

Vidím, že vás Ren'Py zaujalo, a to mě těší, protože je to opravdu vynikající nástroj. Nejlepší asi bude, když napíšu článek nebo založím vlákno o tvorbě textovek v Ren'Py a tam na ukázkách kódu vysvětlím, jak jsem udělal to, co jsem udělal.

KaiNe, možná, že když si přečteš informace ode mne (až se dostanu k jejich sesmolení) nebo něco jiného o Ren'Py (doporučuji začít tímto tutoriálem), dojdeš ke stejnému závěru jako já, totiž že tvořit textovky v Ren'Py je snadné a může to zvládnout každý, dokonce i ten, kdo celý život programoval pouze v Borland Pascalu (i já jsem byl původně pascalista!). :D No a kdyby ne, tak mi napiš, určitě se domluvíme.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 27. Srpen 2010 - 08:07 »
To jsem tušil, to s tou učitelkou. Život je krutý.  :)

No, podívám se na to. Ano, BP je to jediné, co jakžtakž umím, ale hlavně mě daleko víc baví vymýšlet ty texty, než to pak programovat.  ;)

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 27. Srpen 2010 - 08:09 »
Apropos, mám rozepsanej návod, takže kdyby jako náhodou Kain chtěl nějaký psát, tak ať ho nerozběhnu. Počkám ještě pár týdnů a pak jej hodím na web.

Počítal jsem s tím, že ho napíšeš, takže jsem ani nezaložil papír do stroje.  ;)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 27. Srpen 2010 - 12:43 »
Vidím, že vás Ren'Py zaujalo, a to mě těší, protože je to opravdu vynikající nástroj. Nejlepší asi bude, když napíšu článek nebo založím vlákno o tvorbě textovek v Ren'Py a tam na ukázkách kódu vysvětlím, jak jsem udělal to, co jsem udělal.

KaiNe, možná, že když si přečteš informace ode mne (až se dostanu k jejich sesmolení) nebo něco jiného o Ren'Py (doporučuji začít tímto tutoriálem), dojdeš ke stejnému závěru jako já, totiž že tvořit textovky v Ren'Py je snadné a může to zvládnout každý, dokonce i ten, kdo celý život programoval pouze v Borland Pascalu (i já jsem byl původně pascalista!). :D No a kdyby ne, tak mi napiš, určitě se domluvíme.

Tak šup šup, založ si vlákno a už piš...