17. Prosinec 2017 - 12:46

Autor Téma: Piknik u cesty  (Přečteno 3600 krát)

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Piknik u cesty
« kdy: 9. Září 2010 - 11:28 »
Tak jsem dohrál Piknik u cesty.  8) Dost těžká hra, teda ne snad, že by se nedalo přijít na řešení, ale jde o to, že často až později zjistíte, že jste někde něco neudělali dobře nebo zapomněli a musíte hrát od začátku resp. od poměrně vzdáleného uložení hry. Na Speccy bych to určitě nedal, protože bych to rozkopl poté, co bych podruhé či potřetí skončil v mlýnku na maso, zapadl do bažiny nebo přehlédl tetelení vzduchu. Každopádně ale hru určitě doporučuji, protože je to jinak udělané docela dobře a některá puzzle jsou na poměry českých textovek dost neotřelá. Knihu bratrů Strugackých jsem bohužel nečetl, takže nevím, do jaké míry se autor nechal inspirovat, ale mě ta hra chytla a nedal jsem pokoj, dokud jsem to nedotáhl do konce. No, takže tolik můj tip na hru a samozřejmě recenzi a návod si zamlouvám pro sebe! :-) (Recenze už vlastně je tento příspěvek, akorát to ještě vypiluju a rozšířím.  ;)) S návodem každopádně vyčkám, abyste se se hrou také pořádně poprali.  :D Hodně štěstí všem, kdo se vydají do zakázaného pásma!  :)

buffy

• Mladší člen
  • **
    • Zobrazit profil
    • TEXTOVKY.CZ
Re: Piknik u cesty
« Odpověď #1 kdy: 20. Září 2010 - 11:12 »
parada, dik za tip. docela me potesilo mrknou po vikendu na textovky.cz a najit tam neco noveho :)
buffy

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Září 2010 - 13:42 »
 :) Rádo se stalo. Ta recka mi nakonec trvala poněkud déle, než jsem si myslel (ale zvládnul jsem vedle toho ještě jednu), a ten návod jsem ještě ani nezačal dělat, ale bude, určitě jednou bude.  ;)

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
« Odpověď #3 kdy: 20. Září 2010 - 14:00 »
U instrukcí to chce heslo??  :o
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Září 2010 - 08:13 »
Heslo je na konci toho skrolujícího textu na úvodní obrazovce. Ale je to jen takový, hmmm, vtípek autorů. Nic se ve skutečnosti nedozvíš.

solaris104

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 2. Leden 2011 - 14:18 »
Piknik u cesty je fakt paradni textovka pro ZX a je lepsi nez obdobna textovka Stalker. Ovladani pomoci menu je prehledne a rychle. Vlastni hra je logicka, ale dost casto jsem ji musel zacit hrat od zacatku, protoze jsem neprovedl nutny ukon, na coz hra neupozorni. Urcite patri do meho toptenu textovek, doporucuji vsem. A vubec nemusite znat knizni predlohu hry.

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 24. Červenec 2012 - 00:36 »
Také jsem si dohrál Piknik u cesty a je to opravdu povedené. Asi jediná logická chybka je, že Richard mi dává kupón i potom, co jsem mu skafandr už donesl. A těch nástrah v pásmu je fakt hodně, takže mapování je dost zdlouhavé.