24. Říjen 2017 - 11:21

Autor Téma: Nová textovka  (Přečteno 4850 krát)

severak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Můj web
Nová textovka
« kdy: 1. Říjen 2010 - 17:34 »
Vytvářím novou textovku běžící v prohlížeči (čistý javascript).
Pokud si jí chcete vyzkoušet, je na adrese http://strajt9.sweb.cz/kontrapolis/2.html.

Reakce a komentáře vítány. ;)
-- Severák, nositel pohrabáče

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Re: Nová textovka
« Odpověď #1 kdy: 3. Říjen 2010 - 01:18 »
Jak jsem se na to zběžně díval, vypadá to celkem slušně, ale několik věcí mi osobně nevyhovuje:

• Nechápu zcela slovník a zadávání příkazů. Např. hned na začátku chci prozkoumat špagety, klasicky PRO ŠPA nefunguje, ani smysluplná varianta. Kousek dál zas boty, nejde prozkoumat. V textovkách by podle mě mělo jít prozkoumat všechno, co vidím. Možná to jde i tady, ale jasný mi není jak.
  • Když zkouším zadávat příkazy, maminka se tam dost vykecává, nevím tak, jestli přijde časem něco důležitého, možná jsou to takové průpovídky pro srandu, ale dost mě to mate.
  • Takové to scrollování mi osobně nesedí - textovka by měla ukázat obrazovku (místnost) a pak ji smazat a jít dál do další. Takhle se to kupí na sebe, což se mi nelíbí, navíc to scrollování mi nějak nefunguje správně, text úplně dole se mi scrolluje tak, že ho nevidím a musím si lištou vpravo posunout stránku dolů.
  • Na multiplatform textovku bych uvítal trochu bohatší texty, ten začátek je dost strohý stejně jako příběh, např. zkus se mrknout na Na Resetkání, vynikající textovka pro Amigu, kde je množství textů i způsob jejich řešení a podání poměrně optimální.

Jinak se mi grafika i zadávání příkazů a celé to prostředí jeví docela příjemně, taky těžko odhadnout, jak to celý bude rozsáhlý.

Ale jak říkám, tohle je můj dojem a vlastně moje kritika, takže spíš takový menší podnět od textovkáře, možná že se věci, který tu upozorňuju, někomu naopak líbí...  ::)
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 3. Říjen 2010 - 21:22 »
Inu i já se přidám a napsal bych všechno to co napsal AIN, hlavně mne vadí, že nedržíš focus objektu po odrolování textu, na to bych zapracoval nejdřív, pak bych vypsal nějakou nápovědu jak to hrát. To že musíš psát celé příkazy se dá přežít. Mimochodem, co je toto? http://strajt9.sweb.cz/kontrapolis/index.htm to je jako nějaká jiná textovka?

Když jsme u toho javascriptu, zkus to napsat v GLKOTE, na hru co poběží jen u klienta je to asi nejlepší řešení.
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 3. Říjen 2010 - 21:25 »
A jesli nechceš GLKOTE tak se mrkni sem http://pac-txt.com/, pár úprav a máš pěknou textovku :-)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 3. Říjen 2010 - 21:31 »
  • Na multiplatform textovku bych uvítal trochu bohatší texty, ten začátek je dost strohý stejně jako příběh, např. zkus se mrknout na Na Resetkání, vynikající textovka pro Amigu, kde je množství textů i způsob jejich řešení a podání poměrně optimální.

AINe! Zase mne manželka musela sundavat od stropu, jak jsem se pýchou nafouknul, díky. Chceš to online? Jakou verzi?

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
« Odpověď #5 kdy: 3. Říjen 2010 - 21:50 »

AINe! Zase mne manželka musela sundavat od stropu, jak jsem se pýchou nafouknul, díky. Chceš to online? Jakou verzi?

;D ;D Tak s tím stropem jsem se teď pobavil hlavně já!  ;D
Ne ne, já už to musím dohrát na té Amize, tenkrát jsem skončil podle mě hodně blízko od cíle, ale nemůžu najít tu svojí starou mapku, takže to vypadá, že to budu muset rozehrát celý znovu, což mě fakt štve ale je to moje blbost. No možná ji ještě najdu - kdybych nemusel furt chodit do práce, tak bych jí našel už dávno i v tom bordelu  :D
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

mop

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 3. Říjen 2010 - 22:20 »
Pro lepší přehlednost bych se přimlouval za dvě věci:
  • aby se ze všeho nejdřív vypisovala věta, která bezprostředně reaguje na zadaný příkaz. Tzn. po "PROZKOUMEJ ŠPAGETY" nejdřív "Boloňské špagety. Mňam!" a teprve potom nějakou tu maminčinu automatickou průpovídku a další věci.
  • aby řádka s příkazem byla barevně nebo jinak odlišená (takhle je špatně vidět,  které řádky na obrazovce od posledního příkazu přibyly).

severak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Můj web
« Odpověď #7 kdy: 6. Říjen 2010 - 19:32 »
Děkuju za všechny připomínky. Pokusim se je napravit.
  • přehlednost - ano to budu muset upravit (zkusim ty barvičky, dám tomu nějakou logickou strukturu)
  • PRO ŠPA - to by mělo jít implementovat (hra má rozsáhlý slovník synonym), ale je tu menší omezení - všechny objekty musí mít unikání jméno
  • mazat obrazovku lze už nyní -  příkazem cls
  • jinak funguje už i příkaz pomoc
  • scrolování je nyní uděláno spíše hackem a naoko,
  • příběh bude spíš volnější, hra bude mít více variant
  • Díky za pac-txt, narozdíl od GLKOTE to lze zpětně inženýrovat.

Zůstaňte na příjmu, brzy přijde nová verze.

severak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Můj web
« Odpověď #8 kdy: 23. Říjen 2010 - 18:05 »
Byly provedeny úpravy skrolování a přehlednosti.

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 23. Říjen 2010 - 21:35 »
Co třeba provést úpravdu pro Safari? Jaksi to v něm nejede...

FLY

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 26. Říjen 2010 - 19:42 »
Pokud vidíte tento text, patrně nastala chyba....

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 28. Říjen 2010 - 22:52 »
Jo a taky v Chrome to nejde... jedině snad Firefox něco vokáže.

severak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Můj web
« Odpověď #12 kdy: 27. Listopad 2010 - 18:27 »
Chyba opravena v Chrome už to běží.