Diskuze o textových hrách

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: buffy 7. Listopad 2010 - 17:12

Název: textovka prvnacek
Přispěvatel: buffy 7. Listopad 2010 - 17:12
narazil jsem na textovky Prvnacek, ale bohuzel se mi to nepovedlo rozjet ani v dosboxu, takze jsem to do archivu zatim nepridaval. Kdyz tak na to mrknete.

http://www.bagr2.wz.cz/texty.htm
Název: Re: textovka prvnacek
Přispěvatel: KaiN 8. Listopad 2010 - 09:25
No, tak je to děláno v Borland Pascal 7.0, v grafickém režimu, a bohužel se ta grafika neinicializuje korektně. Zkoušel jsem předtím spustit univesa resp. univbe, ale nic se tím nezměnilo. Možná bude třeba to znova zkompilovat. V souboru ZDR.rar je sice pascalovský zdroják, ale chce to heslo. Nezkoušel jsem žádný program na zjištění hesla, tak kdyby to někdo zkusil a povedlo se, bylo by to fajn. Anebo, samozřejmě, zkusit autora. Mohl by jím být tento člověk: https://www.cs.vsb.cz/katedra/lide-1/contactid_22/tomas-turecek.aspx. Já to ale zkoušet nebudu, už jsem takhle pár lidí hledal a s jedinou výjimkou to nikdy nedopadlo dobře.
Název: Re: textovka prvnacek
Přispěvatel: mop 9. Listopad 2010 - 12:08
Nebude na vině spíš ten rezidentní prográmek CS-OK? Bez něj to šlape, akorát je nečitelná čeština u malého fontu, což se ale dá vydržet, protože většina komunikace probíhá ve velkém zeleném písmu v hlavním okně.
Název: Re: textovka prvnacek
Přispěvatel: KaiN 9. Listopad 2010 - 14:23
To je docela dobře možné, že se to spolu pere. Takže tím by byl problém víceméně vyřešen.
Název: Re: textovka prvnacek
Přispěvatel: buffy 17. Listopad 2010 - 15:58
na tu cestinu jsem prisel taky, i na prejmenovany exac. bez cestiny to jde spustit, ale pak je otazka, zda prikazy nejsou treba taky v cestine. zkusim toho autora, diky.
Název: Re: textovka prvnacek
Přispěvatel: mop 3. Červen 2011 - 16:49
Zkoušel jste to někdo hrát? Posbíral jsem různé předměty v první místnosti, ale ven jsem se z ní nedostal. Netuším, jaký login a heslo zadat do terminálu.
Název: Re: textovka prvnacek
Přispěvatel: mop 5. Červen 2011 - 01:09
Problém vyřešen a hra pokořena. Kromě výše diskutovaného zádrhele s češtinou je to hratelné a dohratelné, takže Prvňáčka možno zařadit na textovky.cz.