Diskuze o textových hrách

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: panprase 13. Prosinec 2016 - 23:20

Název: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: panprase 13. Prosinec 2016 - 23:20
https://youtu.be/_6xALny20bs (https://youtu.be/_6xALny20bs)

Normálně, když si tohle poslechnu, tak mám sto chutí napsat textovku - jak zlej čaroděj Hologram uhrane přednášejícího a promění ho v solnej sloup a hlavní hrdinové Martin Malý a František Fuka ho musej vysvobodit.

Ani slovo o Amize, ani slovo o mne, proč nejsem v televizi, tam sem ještě nebyl.
Název: Re: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: pedromagician 14. Prosinec 2016 - 10:31
preklikal som to, hm no neviem :-/

Název: Re: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: Kroužící orel 20. Prosinec 2016 - 13:18
Moc díky za odkaz, přednášku jsem si vyslechl celou, je moc dobře, že autor textovky alespoň přiblížil. Mimochodem, ten pojem "hyperlokální" hry mě opravdu dostal... A moc mě zaujala Česká Lípa,  zrovínka na ní se v diskuzi někdo ptal a já jako českolipák chci moc vědět, která textovka se zde odehrává - přecijen DOXY se odehrávají až u Máchova jezera. Na dotaz z youtube autor asi nereagoval, takže se zkusím zeptat na emailu, ten excelovský sešit by se sakra hodil.

Konečně mám nyní více času, juknu se teď pořádně na TADS, který díky článkům bude pro mě mnohem stravitelnější, než dříve a taky pohneme na další tvorbě.
Název: Re: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: Kroužící orel 22. Prosinec 2016 - 12:40
Tak seznam jsem nakonec získal a zasílám jej v příloze. Českolipskou textovku Průmka jsem nalezl právě na tomto webu, nějak jsem jí přehlédl, tak se těším, i když mě ta němčina vůbec vůbec nevadí... A právě při vyhledávání javovských textovkek jsem ještě narazil na zajímavý počin Volba před úsvitem:

http://www.itnetwork.cz/java/swing/zdrojove-kody/hra-volba-pred-usvitem-textovka

vypadá to moc pěkně, zatím jsem jí v linuxu nejspustil, půjdu trochu poladit tu Javu.
Název: Re: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: panprase 24. Prosinec 2016 - 10:34
No skvělý, našel jsi přednášejícího? Já ho tedy ani nehledal... Skvělá práce - úplně tam chybí seznam her pro Amigu, škoda.

Hele tu Volbu, nemáš to někde kde bych si to stáhnul? Sem línej se někde registrovat.
Název: Re: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: Kroužící orel 27. Prosinec 2016 - 19:13
Ano, hledle v zápatí videa je email na přednášejícího a soubor ochotně poslal, taky byl rád za odkaz na Volbu před úsvitem:

http://www.itnetwork.cz/java/swing/zdrojove-kody/hra-volba-pred-usvitem-textovka

Je to vlastně klasický gamebook a škoda, že nedodělaný, fantasy příběh s příměsí her na hrdiny ale stojí za to. Nepodařilo se mi jej spustit pomocí OpenJDK, musel jsem nainstalovat starší Javu 7 přímo od Oracle, na druhou stranu jsou ke hře dostupné zdrojáky, takže nějaký javista by si s tím mohl pohrát.

S tou Amigou je to škoda, taky jsem si jí parádně užil, ale upřímně krom Pána vlků, Soumraku a Světáka Boba jsem na ní žádné textovky nehrál, max. ty ze Spectra přes emulátor. Naštěstí na textovkách.cz jich je dost, s radostí jsem si prošel DOXY a nedávno právě tu Průmku, holt českolipák se ve mě nezapře.

Příjemné hraní přeje Orel
Název: Re: Studie nebo přednáška nebo nevím
Přispěvatel: Kroužící orel 27. Prosinec 2016 - 19:36
Na stažení můžeš využít úschovnu, tu používám k plné spokojenosti právě pro posílání fotek rodičům o táborech - přijde Ti na email nebo odkaz zde:

http://www.uschovna.cz/zasilka/LII9884DY28EU5R3-8MG/