Diskuze o textových hrách

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - KaiN

Stran: 1
1
Všeobecná diskuse / Květiny a svíčky
« kdy: 6. Červen 2021 - 19:24 »
Nevím, jestli to sem patří, ale rád bych, aby tu byla vzpomínka na autory, kteří už nejsou mezi námi.

2
Nové textové hry / TEXTOVKA aneb Hra na život a na smrt
« kdy: 18. Únor 2021 - 16:03 »
TEXTOVKA je poctou hernímu žánru a (některým) jeho legendám.

Vyjde již brzy. Čekám jen na oficiální vydání nové verze TXT.

3
TXT / TUX aneb Velké dobrodružství malého tučňáka
« kdy: 27. Prosinec 2020 - 20:54 »
Tak původně jsem myslel, že to stihnu ještě před Vánoci, ale nakonec budu rád, když to vydám ještě letos. Jedná se o výrazně prodlouženou hru Tux, která běžela na dnes již zřejmě nesehnatelném engine JETA a která byla zamýšlena jako první kapitola, na kterou měl někdo navázat. Nenavázal nikdo. Navázal jsem tedy po 15 letech sám.  :) Celé je to teď v TXT.

A hledám teď někoho, kdo to otestuje.


4
TXT / Další dechberoucí dobrodružství
« kdy: 10. Říjen 2020 - 21:59 »
Venku řádí koronavirus. A taky tam prší. A nejspíš bude lockdown. Tak co zůstat doma a pomoci Modrokněžníkovi Holzonnemu v jeho cestě za pomstou? Ano, je to tak. Na světě je pokračování té hry s nehorázně dlouhým názvem. Tahle hra má název kratší. Tahle hra je kratší. Ale těžká.

homepage: http://petr.kain.sweb.cz/

download: http://www.sweb.cz/Petr.Kain/Dobrodruzstvi_2.zip

5
Programování / adventuron
« kdy: 12. Červenec 2020 - 15:43 »
Náhodou jsem narazil na https://adventuron.io/.  Kódování je jednoduché. Dá se to hrát v prohlížeči. Umí to export na ZX Spectrum, Amstrad CPS a Commodore 64. A vzniklo v tom už docela dost her - https://itch.io/c/790679/adventuron-games. Za sebe dávám oba palce nahoru.

6
Všeobecná diskuse / Masakr v Tombstone
« kdy: 30. Září 2010 - 11:23 »
Zdravíčko,

nebyl by někdo schopen a ochoten udělat pár ASCII "obrázků" to téhle nové textovky? Jedná se mi o pár nápisů vytvořených z takovýchto znaků: █▓░▒█▄▀ atd., určitě to znáte.

Jako betatester je v mých poznámkách panprase, platí to?

Také jsem chvíli uvažoval o nějaké té medaily pro toho, kdo dosáhne ve hře plný počet bodů, jako to bylo v nějaké té textovce, co se tu o ní někde píše, ale nejspíš by mě to zruinovalo.  :)

7
ZX Spectrum / Piknik u cesty
« kdy: 9. Září 2010 - 11:28 »
Tak jsem dohrál Piknik u cesty.  8) Dost těžká hra, teda ne snad, že by se nedalo přijít na řešení, ale jde o to, že často až později zjistíte, že jste někde něco neudělali dobře nebo zapomněli a musíte hrát od začátku resp. od poměrně vzdáleného uložení hry. Na Speccy bych to určitě nedal, protože bych to rozkopl poté, co bych podruhé či potřetí skončil v mlýnku na maso, zapadl do bažiny nebo přehlédl tetelení vzduchu. Každopádně ale hru určitě doporučuji, protože je to jinak udělané docela dobře a některá puzzle jsou na poměry českých textovek dost neotřelá. Knihu bratrů Strugackých jsem bohužel nečetl, takže nevím, do jaké míry se autor nechal inspirovat, ale mě ta hra chytla a nedal jsem pokoj, dokud jsem to nedotáhl do konce. No, takže tolik můj tip na hru a samozřejmě recenzi a návod si zamlouvám pro sebe! :-) (Recenze už vlastně je tento příspěvek, akorát to ještě vypiluju a rozšířím.  ;)) S návodem každopádně vyčkám, abyste se se hrou také pořádně poprali.  :D Hodně štěstí všem, kdo se vydají do zakázaného pásma!  :)

Stran: 1