Diskuze o textových hrách

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tekket

Stran: 1 ... 3 4 5
61
První. Kdyby sis udělal v grafickém editoru kruh o velikosti 3x3 bez vyhlazování, tak bys měl teoreticky dostat přesně takový tvar.

62
Všeobecná diskuse / Re: Mapování textových her
« kdy: 29. Březen 2012 - 15:51 »
Narazil jsem na novější(aktualizováno 2011) nástroj na mapování textovek. Podle screenshotů vypadá nadějně. Tj. jednoduše a schopně.

http://trizbort.genstein.net

63
Co byste očekávali od textové hry / Re: Ovládání textovky
« kdy: 21. Červenec 2010 - 16:17 »
Citace
Ahoj, když už se ptáš, tak si občas pohrávám s myšlenkou lokalizace TADS3 enginu do češtiny. Bylo by to pro někoho zajímavé?

Pokud se na to cítíš, tak jen do toho:). Osobně bych si na počeštění TADS3 netroufnul, ale  doma mi ladem leží rozpracovaná česká knihovna pro inform 6, odhadoval bych to tak na z padesáti procent hotový s tím, že výsledek by nebyl perfektní, ale dostatečně funkční.
Až se koncem srpna vrátím domů, tak můžu klidně nahodit online, třeba by se někomu chtělo na tom zapracovat.

 
Citace
Dík za odkaz. Jestli je Anchorhead horrorová hra inspirovaná Lovecraftem, tak to jsem hrál a dohrál (asi 2x jsem ale musel kouknout do návodu, holt nejsem tak dobrý a poctivý hráč   ) Dobrá hra

tak to bude určitě ona.

64
Co byste očekávali od textové hry / Re: Ovládání textovky
« kdy: 20. Červenec 2010 - 15:36 »
v poslední době jsem spíše zkoušel hrát hry s horrorovou příchutí. Mám rozehranou Anchorhead, ale to je starší hra. Tuším tak 2000 možná i starší, z hlavy nevím.

Chvíli jsem zkoušel hrát Suveh Nux, to je z konce roku 2007, ale je to one room hříčka s magií, což zrovna nebylo to, co jsem si chtěl zahrát. Jinak jsem se posledních pár měsíců k žádné textovce pořádně nedostal.

zkus třeba...
http://ifdb.tads.org
...se snaží fungovat jako taková databáze textovek(hlavně  v angličtině) jsou tam seznamy, recenze, komenty a hodnocení, což se při výběru hodí.

65
Co byste očekávali od textové hry / Re: Ovládání textovky
« kdy: 18. Červenec 2010 - 14:13 »
Celkově jsem schopen hrát textovku s libovolným ovládáním, pokud mě něčím dokáže zaujmout. Kdysi jsem hrál jakýsi v podstatě dosti primitivní gamebook české provenience, který mě udržoval při hraní tím, že každá špatná volba(a logicky nešlo správné od špatné nijak rozeznat) ukončila program a ten bylo nutné spustit znovu a hrát pěkně od začátku.

jinak mám ale rád textovky napsané v některém ze špičkových if jazyků - inform, tads, hugo. Ty jsou po technické stránce opravdu daleko. Umí rozeznat desítky-stovky příkazů včetně velmi složitých, umějí automaticky rozeznat objekty, či poradit jaký má hráč na mysli, u složitějších her je inteligentní hint system: Líbí se mi například komplexní dialogy vedené kombinací dotazů i řešené pomocí menu(zažil jsem i kombinaci).

Celkově dávám přednost hrám s textovým parserem. Psaní příkazů má prostě velké kouzlo. Zvláště u her s velkým slovníkem a bohatou odezvou - pak si často člověk hodiny užívá psaní příkazů jen pro tu odezvu.

66
Commodore 64 / Re: Commodore 64
« kdy: 15. Červenec 2010 - 19:10 »
Pár jsem jich hrál, vlastně jsem na nich docela ulítnul velmi brzy po pořízení c64, když jsem zjistil, že mě karate a střílečky moc nebaví. Samozřejmě byly těžko k sehnání a českých jsem moc nehrál...asi tak 3. Jedna se myslím jmenovala Tony, či podobně. Nejvíc si vzpomínám na svoji úplně první textovku - Dracula - měla stylový font a naučil jsem se na ní docela dost anglických slovíček:)

67
Všeobecná diskuse / Re: Mapování textových her
« kdy: 15. Červenec 2010 - 19:01 »
Doma mám rozehranou textovku Anchorhead a k mapování jsem použil http://lovelycharts.com/
Bohužel export jen jpg a png, ale i tak fajn. Je to spíše jednoduchý a rychlý nástroj na diagramy, ale mapovat se dá krásně.

68
Všeobecná diskuse / Re: Textovky.cz
« kdy: 15. Červenec 2010 - 18:57 »
k redakčnímu systému. Navrhuju Drupal. Co se týká tvorby rozsáhlejších a velmi specifických webů, tak je přece jenom někde jinde, než Wordpress.


Stran: 1 ... 3 4 5