Diskuze o textových hrách

Poslední příspěvky

1
TADS / Re: Kroužící orel 2
« Poslední příspěvek od Kroužící orel kdy 1. Březen 2021 - 12:08 »
Paráda, budu si pamatovat, že alespoň prozatím bude třeba využívat příkaz oslov.

Jé, vůbec nejde o ukradení, asi jsem ze srandy zvolil nepřesné vejrazivo, mě naopak poctilo, že jsi tak parádně využil mých orlodírových potíží a zahrnul je do hry. Moc se omlouvám, pokud to vyznělo hrubě, právě naopak, využívej ze zdrojáků vše jak je libo, tohle se mi na otevřeném SW asi nejvíce líbí.

Dnešní škola je za námi, jdu vesele přesouvat koňské akce z března na jiné termíny a pak s dětmi ven. Další tvorba bude samozřejmě pokračovat.
2
TADS / Re: Kroužící orel 2
« Poslední příspěvek od KaiN kdy 26. Únor 2021 - 20:10 »
No, "mluv s někým" nefunguje, s tím by měl Pedro něco udělat. Já používám "oslov někoho" a to je bez problému.

Počkej, počkej, jaké ukradení? Vždyť já tvoje zdrojáky vůbec nečetl. Četl jsem tady ten tvůj blog, a to, jak jsi tu podrobně rozebíral tu "orlí díru" a "podívej se do stop", tak z toho jsem si udělal ve hře trošku legraci, to je fakt. A také jsem použil jméno Řehták, resp. řehták. Pokud tam jsou nějaké další shodné věci, tak to je fakt jen naprostá náhoda.
3
TADS / Re: Kroužící orel 2
« Poslední příspěvek od Kroužící orel kdy 26. Únor 2021 - 09:27 »
Moc děkuji za nakopnutí, jak vidno, musím zadat příkaz "mluv clo", "mluv s clovekem" nebo "mluv" a následně "člověk" nefunguje, tady právě TADS krásně pomáhá (ale jeden zase nemá tu správnou radost, když kombinaci konečně uhodne).

He, he, ta dědičnost tříd teda sedla, s vtípky na vobjektové vejvojáře se zrovna nesetkávám. A jak vidno, Vinetoua ze své mysli prostě vyškrtnout nedokážeme, taková vopičárna, ale líbí se dodnes, mír Oldovi Šetrhendovi při jeho věčném odpočinku. Druhý zásek byl s dcérenkou vlkobijkou, furt jsem hledal vlka, na kterého se oba v objetí posadíme a za veselého vytí pofrčíme hvězdnou nocí a vono zase nic, ta potvora mě prostě svedla ani jsem nevěděl jak. Zlaté stepní klisničky, říkal jsem si, ale kdež, lakotky a jaká hrůza, i soudružky siuxky už nejsou jako zamlada, všude hřích a nic, než hřích, to je hnus, velebnosti. Řehtáka pozdravuju, určitě mě má rád, když se mi podařilo sundat mu sedlo, zamlouvám si první pokoroňáčkovou vyjížďku.
Omluva se přijímá, hra by možná nebyla tak bájo nebejt mého Vorla dvojky, kruciprdel, příště prostě nesmím zveřejňovat zdrojáky dřív, aby mi nebyly tak elegantně, ale nesmírně vtipně ukradeny (jsem hodnej vopeřenec, takže to napíšu ještě jednou a slušně - přemístěny). Třetí díl prostě muší bejt, to se vrrr.

TXT vesele rozšiřujte, už jen to, jak bájo hry v něm vznikají, o něm mluví samo. Pokud zdrojáky Dizzyho dohledáš, bude to paráda a pokud ne, ničevó, svět se nezboří. Dnes máme spoustu možností včetně textovek na webu (i když já raději tu klasickou příkazovku), mimo webový TADS (kde stále nejsem schopen rozchodit webový server, s novějšími balíčky Archu se na míle vzdaluji těm původně plánovaným) je tu právě třeba výše popsaný Lazarus, Java se s webem také kamarádí a jak vidím, i Python v kombinaci např. s Brythonem nebo webovým frameworkem by uměl to samé.

Tak konec hraní, další hry si nechám na později, mám tu jeden školní Pythoní projekt a společně s ním budu zase vařit něco chutného v TADSu.
4
Nové textové hry / Re: TEXTOVKA aneb Hra na život a na smrt
« Poslední příspěvek od panprase kdy 24. Únor 2021 - 20:39 »
30 je, řekl bych, krásné číslo. Gratuluji k dokončení.
Nebo mozna bambilionkrat. Jako tohle je dost ale dost dobry. Fakt jako cela pointa nema chybu.
5
Nové textové hry / Re: TEXTOVKA aneb Hra na život a na smrt
« Poslední příspěvek od KaiN kdy 24. Únor 2021 - 19:32 »
30 je, řekl bych, krásné číslo. Gratuluji k dokončení.
6
Nové textové hry / Re: TEXTOVKA aneb Hra na život a na smrt
« Poslední příspěvek od panprase kdy 24. Únor 2021 - 17:40 »
No hele myslím že sem chcíp asi 30x
7
Nové textové hry / Re: TEXTOVKA aneb Hra na život a na smrt
« Poslední příspěvek od KaiN kdy 24. Únor 2021 - 15:17 »
Hele uz ty smrti nepocitam. Popsal sem celej papir.

To píšeš o COVIDU nebo o tý hře?  ;)
8
TADS / Re: Kroužící orel 2
« Poslední příspěvek od KaiN kdy 24. Únor 2021 - 15:11 »
Zkusím to v tom TXT udělat, ale spíš to bude úkol pro Pedra.  :)

Mám celkem obavu, že ty zdrojáky už nedohledám; možná toho Dizzyho, ale vidím to tak 30:70.

No, jestli tě ta jáma láká, tak prozkoumal jsi ji? A promluvil sis s tím člověkem, co v ní uvízl? (Dle úložky to vypadá, že ne.)
9
TADS / Re: Kroužící orel 2
« Poslední příspěvek od Kroužící orel kdy 24. Únor 2021 - 12:35 »
Výborně, vůbec nevadí, že tu máme blog o TADSu, pokud se z Tebe stane světlo/temno noš a uvedenou funkcionalitu implementýruješ do TXT (případně jeho ctěný autor), bude to paráda. A poté mohou pokračovat další věci, TXT je bezva a určitě stojí za to jej rozšiřovat. Narozdíl od TADSu se stále vyvíjí, což je jeho obrovská výhoda. TADS jako jazyk dnes už ne, ale stále přibývají nové funkce, nově např. dohání TXT v mapování:

https://intfiction.org/t/tads3-cartographer-extension/49401/2

pokud jde o paměťové nároky, QTADS se spuštěnou hrou zabere téměř to samé, co WINE s TXT, takže tady je to zcela fuk.

Mimochodem, neuvažuješ po té obrovské spoustě let uvolnit zdrojáky své Trilogie nebo Dizzyho? Pokud si dobře vzpomínám, jsou napsány ve starém dobrém Pascalu, zkusil bych je rozjet v novém Freepascalu, pak s nějakým tím klikátkem v Lazarusu a třeba by se dalo vymyslet nějaké to spojení s Javascriptem:

https://wiki.freepascal.org/pas2js

Mě se tenhle engine vždy hrozně líbil a moderní Pascal, i když na něj často slyším ne zcela košér věci, se stále vyvíjí, proč jej neuvyžít.


Jo, s hraním her to mám teď drobet náročnější, situace je stále veselá a musím řešit jiné věci, jsem rád, že se občas dostanu k programování. První díl šlechtické dvoulogie jsem nakonec dohrál, ale u Modrokněžníka jsem se zasekl (podle poslední uložené pozice v druhé půli října, to to letí), Tux, Textovka a další lahůdky budou muset zatím počkat. Ani dnes, když jsem hru zkoušel, nevím kudy dále, mohu poprosit o malou nápovědu jak dál - zlobivý vlk mě hnedle dostane, chlapeček rybolovec nic nechce a ta ďoura v zemi láká, ale nic kloudného jsem nevymyslel (dat soubor je v příloze)? Obrázek indiána na stránkách je super, takže se nemohu dočkat, až objevím to cudné tajemství...
10
Nové textové hry / Re: TEXTOVKA aneb Hra na život a na smrt
« Poslední příspěvek od panprase kdy 24. Únor 2021 - 10:23 »
Hele uz ty smrti nepocitam. Popsal sem celej papir.