Diskuze o textových hrách

Kroužící orel 2

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
Jé, tak to mám štěstí, s puškou bych si snad i poradil, bál jsem se, že přiletí dron a do začouzeného otvoru v týpí mi vhodí veselý dáreček.

Našel jsem si parádní kurs, který je jiný a jak jsem zjistil, mnohem stravitelnější, než knížky, Týmový začátečnický kurs Pythonu a pro zajímavost uvádím i odkaz:

https://naucse.python.cz/2021/online-jaro/

a tam nás krásně provětrávají domácími úkoly. Teď teprve vidím, co bych z knížky nepobral, je hezké si zkoušet cykly for, while, proměnné, řetězce apod., ale dát do algoritmem dohromady a připravit třeba hru Kámen - nůžky - papír, Oko bere nebo Šibenici už taková sranda není. Takže se zatím zaměřím sem, lektoři jsou bezva a člověk je nucen opravdu makat, po těhle lekcích budou vnitřnosti TADSu a nejen jeho mnohem průhlednější.

Pak si dám i Tuxe a Textovku, restů je mraky, ale to v dnešní době máme asi všici.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek
Zdravím po prázdninách,

vidím, že stále makáte, Zchudlý šlechtic, TUX, Na život a na smrt, Indiana Jones a aktuální TXT engine jsou super. I já zase mohu pokračovat, největší akci letošního roku mám za sebou a před pár dny vyšla šikovná věcička, na kterou se klepu už dlouho, TADS3 Language Server pro VSCode:

https://intfiction.org/t/vscode-tads3tools-extension-alpha-release/52188

Zatím se spoustou chyb, někdy je nutno projekt znovuotevřít v editoru, aby se spustila rutina ParsingSymbols pro načtení všech *.t souborů, jindy pomůže zavřít všechny otevřené soubory projektu a restartovat IDE, jindy dokonce musím přesunout adresář s projektem na jiné místo a až poté se otevře, s těmito omezeními mám však konečně k dispozici nástroj podobný Javovskému či Pythonímu language serveru včetně dalších vymožeností (tvorba map ála Trizbort nebo stahování rozšíření z IFDB).

Když připočítám stále vyvíjený Frobtads (nyní ve verzi 2.0) a parádní QTADS, je vidět, že TADS stále žije a mohu v něm tvořit dále, autor používá stejně jako já Linux a pokud přidá ten dlouho očekávaný debugger a možnost sestavení a spuštění projektu ve VSCode, netřeba nic dalšího. VSCode se mi líbí stále víc, dnes už jej používám kromě Pythonu i na Javu (zatím s menšími omezeními především u Gradle projektů, na druhou stranu potěší podpora parádního GraalVM) a aktuální už i na TADS (kde jsem zase přešel z QT Creatoru, ach jo, furt se to mění).

Momentálně lektoruji novou knížku od pana Pecinovského pro začátečníky v Javě (překvapivě mimo textovou hru využívá starého dobrého robota Karla, he, he, s tím jsem začínal na IQ-151 a vidět dvorek s pohybujícímo se roboty v JShellu je bezva retro) a souběžně budu zase pracovat v TADSu, až se posunu dále, dám vědět, moje tvorba je šíleně na dlouho, dřív se ale vývojařina naučit nedá.

Kroužící orel

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • Šťastný statek

Zdravím všechny textovkáře,

rozšíření pro VSCode pro tvorbu v TADS se nám utěšeně vyvíjí, já se ale v nejbližší a možná i vzdálenější době době na další tvorbu nevrhnu, kromě koní mám před sebou dlouhodobý kontrakt na testování informačního systému a účetnictví v Javě a JavěFX, takže se nakonec musím vrhnout na tento jazyk. Python jsem alespoň dočasně musel odsunout do pozadí a na tvorbu textovek v TADSu mi čas opravdu nezbude - nezvládal bych již nic dalšího, i kdybych seděl u počítadla celý den.

Ještě jednou zasílám poslední zdrojáky na githubu, kdyby se na TADS chtěl přeci jen vrhnout někdo další:

https://github.com/krouziciorel/Krorel2

plus budu aktualizovat web tads.cz, s tím není příliš práce.

Příjemné hraní textovek a to samozřejmě v jakémkoliv systému přeje

Orel