Diskuze o textových hrách

Mapování textových her

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Nadpis tématu vypovídá sám o sobě, celkem by mne zajímalo, jaké technologie jste používali/používáte při hraní textových her. Sám jsem kdysi dávno používal klasickou tužku a čtverečkový papír, dneska jsem už líný nějaký ten papír hledat a o tužce ani nemluvě. Dneska rád sahnu po tabukovém editoru a hezky si mapku maluju v něm.

Jaké tedy technologie používáte vy?
První den přiletěli, druhý den uděřili, třetí den zvítězili

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Já zůstávám u klasiky - papír a tužka  :) Mě by to snad ani jinak s tou supervyspělou technologií nebavilo  ::) Stačí, že už to má člověk usnadněný tím, že má emulátor...  ::)
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil

FLY

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
    • Zobrazit profil

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Vidím, že budu muset ty místnosti v M2 uspořádat tak, aby netvořily pravidelnou čtverečkovou síť. To vás přiměje vrátit se k obyčejné tužce. :)  :)  :)

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
A já doufám, že jsi z Prahy, abych to něměl za tebou daleko a mohl ti dát pěkně na ústa. Hlavně prosím nepsat textovku pohybem po lokacích ve stylu Sabotéra a Strýčka Andreje! Zabíjel bych

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Jj, z Prahy. (A to jsem se nedávno málem stěhoval na Kladno.  :) To mě anděl strážný zase jednou ochránil.) Bude tam normální "kompas". Ale mohl bych tam dát nějakou pěknou akční mezihru, co se ti tak líbila ve Frigovi. :) Mimochodem, jak děláš v tom tabulkovém editoru "nahoru/dolů", "dovnitř/ven"?

panprase

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Ale, pán se málem stěhoval do mého rodného města, to by bylo fajně, aspoň bych nemusel jezdit daleko :)

Jak dělám nahoru a dolů a dovnitř a ven? No pomocí šipiček :-) tak jako sme si to šmudlali na čtverečkový papírky...

tekket

• Mladší člen
  • **
    • Zobrazit profil
Doma mám rozehranou textovku Anchorhead a k mapování jsem použil http://lovelycharts.com/
Bohužel export jen jpg a png, ale i tak fajn. Je to spíše jednoduchý a rychlý nástroj na diagramy, ale mapovat se dá krásně.

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Ten lovelycharts se zdá být dobrý, ale přece jen neexistuje na to mapování nějaký free nebo vůbec jednodušší nástroj?  ::) Zatím jsem nic podobného (jiného) nenašel...

gaspoda

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Existuje IFMapper (http://ifmapper.rubyforge.org/), ale nezkoušel jsem. Musel by se upravit, aby rozpoznával české směry z transkriptu hry. Možná by byl ale použitelný k ručnímu mapování. Když někdo vyzkoušíte, napište zkušenosti.

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
No mně to nejde nějak nainstalovat...  :-\

tekket

• Mladší člen
  • **
    • Zobrazit profil
Narazil jsem na novější(aktualizováno 2011) nástroj na mapování textovek. Podle screenshotů vypadá nadějně. Tj. jednoduše a schopně.

http://trizbort.genstein.net