Diskuze o textových hrách

Fuksoft II

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Pořád mě láká vrhnout se na Fuksoft II od Patrika Raka - vypadá to, že to bude skvělá textovka, ale bohužel ten slovník je natolik nejasný, že nevím co s tím...  :-\
Nezkoušel to někdo někdy náhodou? Pomohl by alespoň slovník použitelných příkazů, Patrik obtížnost podle mě šíleně přestřelil, nevím jak co prozkoumávat, když "něco" najdu, nevím co to je a jak se znovu porozhlédnout, abych to viděl, nevím ani, jak zadávat podstatná jména - někdy to vezme podstatné jméno bez přídavného (např. dřevěnou skříň můžete zadat jako skříň), někdy to podstatné jméno ale nevezme (např. rozestlaná postel nevezme postel).

Žádný slovníček jsem bohužel nikde neobjevil - možná to bude také důsledek toho, jak je to obtížně a neintuitivně koncipované, že to nikdo moc tudíž nehrál.
Jedna stará textovka vydá za desítky dnešních nadutých her.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
K rozhlédnutí použij příkaz: r (rozhlédni se).

Ostatní příkazy jsou: s, j, z, v ,n, d, vezmi / seber, poloz, prohledni / prozkoumej, otevri, snez, zazvon na / zaklep na, oblec si, dej mu / podej mu, i (inventář), privaz / pripevni , obuj si, pouzij, vloz, znic / zneskodni.

Některé věci podle mě zkoumat nelze vůbec, např. tu postel, ale to aby si hráč jen domýšlel, prostě nedobře naprogramováno.

Jestli to dohraješ, napiš návod! :)

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
K rozhlédnutí použij příkaz: r (rozhlédni se).

Ostatní příkazy jsou: s, j, z, v ,n, d, vezmi / seber, poloz, prohledni / prozkoumej, otevri, snez, zazvon na / zaklep na, oblec si, dej mu / podej mu, i (inventář), privaz / pripevni , obuj si, pouzij, vloz, znic / zneskodni.

Některé věci podle mě zkoumat nelze vůbec, např. tu postel, ale to aby si hráč jen domýšlel, prostě nedobře naprogramováno.

Jestli to dohraješ, napiš návod! :)

Tak to moc díky za cenné rady! Určitě se do toho vrhnu hned co dokončím jednu Atari pecku  ;) Už se těším!  :D

solaris104

• Plný člen
    • Zobrazit profil

solaris104

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Ta hra jse silne nelogicka a poooomaaaalaaaa. Sel jsem k Hrdovi a ocitl se ve Fukove koupelne :-(

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Ta hra jse silne nelogicka a poooomaaaalaaaa. Sel jsem k Hrdovi a ocitl se ve Fukove koupelne :-(

jj, pomalý to je příšerně, navíc když běží čas a chce si člověk dát jen INV, tak ho to stojí asi 3 časový jednotky  :D
Ale jinak nelogický mi to nepřijde - proboha jak si se dostal z Hrdova bytu do Fukovy koupelny? Vždyť Fuka bydlí v přízemí a Hrda v 1. patře  ;D
Jinak ta zápletka s Hrdou a Fukou je super, program už mám, ale nemám ho rozkódovaný, takže teď tápu... B Frankeho byt je taky dost záhadnej, zatím jsem nerozluštil, k čemu má dílnu a svěrák...  ::)

Každopádně blbý je, že se nedá vrátit zpátky do vlastního bytu, páč nevím, co jsem tam třeba zapomněl a teď nevím, jestli nepřemýšlím zbytečně  :-\ A vrátit se tam a zas to prozkoumávat je při pomalosti téhle hry dost velký martyrium  :-[

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Přátelé, to je přece snadná pomoc.  ;) Když se vám to zdá pomalé, zvyšte si rychlost emulace (nebo zvyšte frekvenci CPU) . Já to zkoušel na 200% a jelo to už celkem vpohodě. Pokud používáte ZXSpin jako já, tak je to "Tools -> Options -> Emulation -> Emulation speed", nebo přes ikonku vpravo dole vedle "reset".

Jo a jak se dostanu do cizích bytů? Nikdo mi nikdy neotevřel. Klepu, zvoním.

solaris104

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Jednoduse se dostanes do bytu. Zadam treba ZAZ HRD (zazvon na Hrdu), ten otevre a pozve me dal, rozhlednu se a vidim, ze mohu jit na vychod.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Aha, já zadával jako trouba "zaklep na fukovy dvere" apod.  :)

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Přátelé, to je přece snadná pomoc.  ;) Když se vám to zdá pomalé, zvyšte si rychlost emulace (nebo zvyšte frekvenci CPU) . Já to zkoušel na 200% a jelo to už celkem vpohodě. Pokud používáte ZXSpin jako já, tak je to "Tools -> Options -> Emulation -> Emulation speed", nebo přes ikonku vpravo dole vedle "reset".

Jo a jak se dostanu do cizích bytů? Nikdo mi nikdy neotevřel. Klepu, zvoním.

Rychlost emulace si sice můžeš zvýšit, ale vzhledem k tomu, že je tahle hra na čas, musíš počítat s neustálým pauzováním a stejně ti to při vyšší rychlosti sežere víc času, což se může stát osudným. Prolezl jsem byty, posbíral co se dalo, vytvořil tu akční hru co chce Hrda a nakonec mám jen 100 časových jednotek...  ::) Jsem na mrtvém bodě a každé rozhodnutí kam jít mě stojí dalších 50 jednotek času  :-\

solaris104

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Tak mam kazetu s konecnou verzi, ale kdyz ji dam Hrdovi, tak se nic nestane.

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil

Nedávej mu ji, vlez k němu a nahraj mu ji do počítače!

KaiN

• Starší člen
    • Zobrazit profil
Jinak bohužel potvrzuji, že ve hře je chyba. Také jsem se zničehonic ocitl u Fuky v koupelně. A nebyl jsem tam sám, byl tam i Tomáš Rýlek.  ::)  :) (Zazvonil jsem na chodbě na Fuku, dal "V", napsalo to, že nemůžu na východ a když jsem dal "R", zjistil jsem, že jsem v koupelně.)

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft

Nedávej mu ji, vlez k němu a nahraj mu ji do počítače!

Jenomže Hrda mě už tam nechce pustit, nechá si dát akorát tu kazetu s konečnou verzí a přivře mi dveře před nosem.

zxretrosoft

• Plný člen
    • Zobrazit profil
    • zxretrosoft
Jinak bohužel potvrzuji, že ve hře je chyba. Také jsem se zničehonic ocitl u Fuky v koupelně. A nebyl jsem tam sám, byl tam i Tomáš Rýlek.  ::)  :) (Zazvonil jsem na chodbě na Fuku, dal "V", napsalo to, že nemůžu na východ a když jsem dal "R", zjistil jsem, že jsem v koupelně.)

A je to určitě chyba?  :) Není to náhodou jediný způsob, jak se k Fukovi do bytu dostat?  ;D